Zulme Direnen İmam: Hz. Hüseyin
% 15indirim

Zulme Direnen İmam: Hz. Hüseyin

O'na Olsun Hak Rızası ve Selam
  • 13,00 TL11,05 TL

    hopi kampanyası
    0,55 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"En büyük cihad, zalimin karşısına geçip: Sen 'haksızsın' demektir."
- Hz. Hüseyin (ra)


Hz. Hüseyin, Emevi yöneticilerinin en zalimi olan ve kamunun fasık sıfatıyla andığı Yezid ve onun Kufe valisi vicdansız Ubeydullah ibn Ziyad’ın insafsız ordusu tarafından Kerbela’da şehid edilmiştir. Doğrusu Hz. Hüseyin, Müslümanları zulüm ve fısk yönetiminden kurtarıp hak ve adaleti tesis etmek için bile bile canını tehlikeye attı. Bu hareketi, zahirde onun fiziksel canına mal olsa da hakikatte onun adını ebedileştirdi. Nitekim bu durumu sezen Mervan, zalim Kufe valisi İbn Ziyad’a Hz. Hüseyin’in adını ebedileştirecek bir hareketten sakınmasını yazarak onu uyarmıştı. Mervan mektubunda diyordu ki:


“Fatıma’nın oğlu Hüseyin sana doğru geliyor. Fatıma Allah Elçisinin kızıdır. Vallahi Hüseyin’den daha çok sevdiğim biri yoktur. Sakın nefsine uyup onu engellemeğe ve kamuoyunun unutamayacağı, sonsuza dek onun adını yadettirecek bir şey yapmaya kalkma!”


Bu eserle Kerbela olayının abartıdan uzak olarak gerçek boyutuyla öğrenilmesine katkı yapmayı ve Sevgili Hüseyinimizin ruhaniyetinden mahabbet esintisi almayı umuyorum.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.