Zümrütname

Zümrütname

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Üretken bir bilim adamı olan ve çeşitli ülkelerde yayınlanmış bilimsel makalelerinin yanı sıra, popüler bilimsel makale ve denemelerinde de bilim adamı tavrından asla ödün vermeyen Şengör, Zümrütname'de bilimin ve bilimsel düşüncenin özgürleştirici, aydınlatıcı, yol gösterici olduğunu bu nedenle de vazgeçilmezliğini savunan bir bilim düşünürü olarak çıkıyor karşımıza.


Zümrütname, bilim tarihinden bilim felsefesine, gündelik hayatın yorumundan gezi notlarına; Atatürk'ten İhsan Ketin'e, Herakleitos'tan Charles Darwin'e, Kâtip Çelebi'den Hasan-Âli Yücel ve Ekrem Akurgal'a uzanan, düşünce coğrafyasında renkli bir yolculuk.


Yorum Sayısı: 1

Hoca bu kitabında, aynı konuşmalarında olduğu gibi bilimin yaşamımızdaki kaçınılmaz yeri, bilimsel düşünmenin insanlığın geldiği noktaya etkisi konularını yine anlatıyor. Ama kitap bundan ibaret değil. Öncelikle, konuşmalarında, röportajlarında, seminerlerinde vs dile getirecek zamanı bulamadığı bi çok ince ayrıntıya değiniyor. Anlattığı konuları, günlük yaşamımızdan örnekler vererek ve bazı olayları da yorumlayarak iyice kafanıza yerleştiriyor. Türkiye'de bilimsel düşüncenin ve cahilliğin...devamını oku

R
Raşit Arslan  -   10.02.2016