Kitap Hakkında

Piyasada yazilim üzerine yazilmis kitaplarin çogu dil ve teknoloji ögretmeye yöneliktir. Bazilari da genel olarak yazilim mühendisliginden ve metodolojilerden bahseder. Bu kitapsa bir projenin yasam döngüsünü basindan sona ele alarak, tüm islemlerin adim adim nasil gerçeklestirilecegini detayli bir sekilde anlatmaktadir.
Bu kitapla gerçek bir yazilim projesini analizinden teslimine kadar nasil gelistireceginizi ögreneceksiniz. Kitapta servis odakli, çok katmanli bir akilli istemci uygulamanin gelistirilmesi adim adim, kod ve görsellere desteklenerek anlatilmistir. Bu kitapla hem yazilim gelistirme süreçlerini ögrenecek hem de her bir sürecin nasil isledigi hakkinda deneyim edineceksiniz.
Kitabin hedefi programlamaya yeni baslayan, temel programlama kavramlarini ögrenmis ama komple bir proje gelistirme deneyimi olmayanlardir. Bu yüzden kitabi mümkün oldugunca basit bir dille yazilmistir.
Bu kitap tam anlamiyla bir uygulama kitabidir. Kitabi roman gibi okuyup bir kenara koymaniz size bir sey kazandirmaz. Her bir adimi okuyup, iyice anlamaya çalisip, sonra da bizzat uygulamaniz gerekir. Kitaptaki adimlari teker teker takip edip kendi projenizi gelistirin. Kodlari mümkün oldugunca kendiniz yazmaya çalisin. Eger bir yerlerde takilirsaniz, kitapla birlikte gelen DVD’den faydalanabilirsiniz. Orada her asamanin kodlarini bulacaksiniz.
Uygulamayi gelistirirken olabildigince basit tutulmustur. Ancak daha önce hiç uygulama gelistirmediyseniz baslangiçta size karmasik gelirse hemen pes etmeyin. Kitabi anlayabildiginiz kadariyla takip edin ve anlayamadiginiz yerlere çok takilmayin. Projeyi bitirdikten sonra anlayamadiginiz yerlere tekrar göz atarak eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.
Kitap temel seviyede programlama bilgisi olan herkese hitap etmektedir. Ancak sifirdan baslayan biri bile bu kitapla yazilim gelistirme süreçlerini anlayabilir ve çok katmanli - servis odakli uygulama gelistirmeyle ilgili genel bir kavrayisa ulasabilir.
BU KITAP ILE NELER ÖGRENECEKSINIZ?
* Windows Forms Programlama
* Çok Katmanli Mimari Tasarimi
* Nesneye Yönelik Programlama
* Servis Odakli Mimari Tasarimi
* Is Nesneleri Gelistirme
* Akilli Istemci Programlama
* Iliskisel Veritabani Tasarimi
* Gereksinim Yönetimi
* Yazilim Analizi
* Yazilim Tasarimi
* Yazilim Sinama / Test
* XML Web Servisi Gelistirme
* Uygulamayi Paketleme
DVD IÇERIGI:
* SIS Projesinin 5 farkli adimdaki versiyonlari
* SIS Veritabani kurulum scripti
* Analiz ve tasarim belgeleri
* Visual C# 2010 Express
* Visual Web Developer 2010 Express
* SQL Server 2008 Express
* SQL Management Studio Express
* .Net Framework 4.0

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Sayfa sayısı
  382
 • Yayınlanma Sayısı
  2
 • Ağırlık
  410
 • Boyutlar
  15 x 21
 • Cilt Tipi
  Ciltsiz
 • Kağıt Cinsi
  1. Hamur
 • Yayınlandığı Konum
 • Cep Boy
  Hayır
 • Yayınlanma Tarihi
  11 / 2011
 • Barkod
  9786054205301
   Babil.com
   Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç