100 Türk Büyüğü Seti - 5 Cilt Takım

0,0
0 değerlendirme
812,50 TL Bu alışverişten kazancınız: 187,50 TL
5 iş gününde temin Standart Teslimat : 23-24 Ağustos

Kitap Hakkında

Türklerin bugün yeryüzünde var olan milletler içerisinde erken çağlarda devlet kurma becerisini gösteren birkaç milletten biri olduğunu söylemek, bir tarihi gerçekliğin ifadesidir. Bu muazzam tarihte başlangıçtan itibaren ortaya çıkan siyasi yapılar, elbette büyük devlet ve siyaset adamlarının çabalarıyla oluştu ancak o devlet adamlarını yetiştiren ortamı ve aklı ihmal etmek büyük bir haksızlık olur. Kurulan siyasi yapılar, onları destekleyen ve besleyen akıl, bilgi ve kültürün gücü oranında başarılı olur. Ayrıca bu yapılar, akla ve bilgiye dayandığı, geçmişin birikiminden yararlandığı sürece varlıklarını sürdürebilir. Türk tarihini de bu bakış açısıyla değerlendirirsek, gelecek için yararlanılacak oldukça değerli ibret sahneleri karşımıza çıkacaktır. Geçmişini hatırlayan, geçmişte yaşadıklarından dersler alan; ürettikleriyle çevresine ışık saçan aydınlarını, insanlığa büyük hizmetleri olan bilginlerini unutmayan ve bunlardan alınan ilhamla yeni kuşakları geleceğe hazırlayan milletler hem yarınlarını daha güçlü temeller üzerine inşa ederler hem de bütün insanlığın geleceğine ciddi katkılar sunarlar. 

Bu eser, alanında uzman pek çok bilim insanının değerli katkılarıyla ve Türk Kültürüne Hizmet Vakfının çabasıyla ortaya çıktı. Bu eserde bin yıllarla ifade edilen uzun tarihimizde büyük hizmetleri olmuş devlet adamlarının, milletimize ve insanlığa büyük katkıları olmuş bilim insanlarının, gönül dünyamızın mimarları olan din ve tasavvuf adamlarımızın, yazdıkları eserlerle dilimizi işleyip onu dünyanın en güzel dili durumuna getiren edip ve şairlerimizin, mimarlarımızın, musiki üstatlarımızın, denizcilerimizin, seyyahımızın, güldürü ustamızın hayat hikayeleriyle ortaya koydukları eserler hakkında bilgiler bulacaksınız.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Türk Büyüğü 1. Cilt Bilgeler ve Bilginler, 2. Cilt Sanatçılar, 3. Cilt Din ve Tasavvuf, 4. ve 5. Ciltleri Devlet adamları olmak üzere 5 cilt olarak ele alınarak okuyucunun beğenisine sunulmuştur.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Sayfa sayısı
  3040
 • Cilt durumu
  Ciltli
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Dil
  Türkçe
 • Barkod
  9789757522362
 • Basım tarihi
  Şubat 2022
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç