21. Yüzyıl Siber Ortamında Küresel Aktörlerin Siber Güvenlik Politikalarının İncelenmesi: ABD-Rusya-

0,0
0 değerlendirme
88,00 TL Bu alışverişten kazancınız: 0,00 TL
5 iş gününde temin Standart Teslimat : 14-17 Ekim

Ürün Hakkında

Bu kitap bütün dünyayı derinden etkileyen dijitalleşmeyle birlikte 21. yüzyıl uluslararası sistemine egemen olan küresel güce sahip aktörlerce siber uzayda yaşanan gelişmelere odaklanmaktadır. Böylece küresel düzende ortaya çıkan kaos ortamını ve otoriter bir yapıya sürüklenen siber ortamı Rusya, Çin ve ABD gibi devletlerin gerçekleştirdikleri siber güvenlik anlayışları ve politikaları özelinde inceleyerek siber süreç hakkında yeni bir çerçeve sunmaktadır.

Bir diğer yandan siber politikaların özelliklerini inceleme, mantığını anlama ve küresel güçlerin gelişimini izleme temeline dayanan bu kitap küresel aktörlerin politikalarında kullandıkları siber gücün alternatif bir yol oluşturduğunu esas almaktadır. Bunun çıkış noktası olarak da siber uzayda küresel olarak yaşanan tüm sorunlara yönelik çözümlerin etkilerinin bir arada yaşanması gösterilmektedir. Böylece dünyanın herhangi bir yerinde olan güvenlik sorunu, siber uzayla birlikte ilgili ülkeye veya bölgeye özgü kalmamakta, bu sorunlardan tüm insanlık belli oranda etkilenmektedir.

Kitabın birinci bölümünde kurumsal çerçeve, aktörlerin ortaya çıkması ve tanımlanması ile tarihsel arka plan üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde ABD, Çin ve Rusya’da siber uzay temelinde gerçekleştirilen stratejiler, politikalar, faaliyetler ve uygulamalara neden olan unsurlar irdelenerek uluslararası sistem üzerindeki rolleri ve gerçekleşen çatışmaları üzerinde durulmuştur. Ayrıca ABD, Rusya ve Çin gibi küresel düzeni domine eden en önemli devletlerin siber güvenlik politikalarına yönelik kabiliyet ve faaliyetlerin incelemeleri gerçekleştirilirken içinde bulunulan anarşik yapının anlaşılması ve gelecek düzen hakkında öngörülerde bulunulmasıyla kitap sonlanmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Sayfa sayısı
  132
 • Sayfa sayısı
  2022
 • Dil
  Türkçe
 • Barkod
  9786057436474
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç