ÜYE OL        GİRİŞ   
Acımak % 30indirim

Acımak

Bütün Romanları

Reşat Nuri Güntekin

İnkılap Kitabevi

30,00 TL 21,00 TL
Stoktan Teslim

Reşat Nuri Güntekin 1928 yılında yayınlanan bu eserinde; çalışkan başarılı fakat zaaf gösterenlere karşı acımasız olan Zehra Öğretmen ile babası Mürşit’in bakış açılarından dramatik yaşam öykülerini anlatıyor. Yazar, cumhuriyet öncesinde yeni mezun, idealist genç bir mülkiyelinin iş ve sosyal yaşamdaki çatışmalarını ve uyumsuz ilişkilerini anlatırken, dönemin memuriyet yaşamına, köhne yapısına ait önemli ipuçları da veriyor. Şehirden kasabalara sürüklenirken, ardında birer birer ilkelerini de bırakan genç adam hatalı bir evlilikle korkunç bir sona doğru sürükleniyor. Acı ve sefaletle dolu ortamdan tesadüfle sadece kızı Zehra’yı kurtarabiliyor. Acımak; aile içi ilişkileri ve sorumluluklarını, adeta ders verir gibi gözler önüne seriyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 159
Barkod : 9789751026569

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Sayat Ayık

Hazırlayan
Şafak Barış

Kısa ama öz

Kitap kısa olmasına rağmen yazar anlatmak istediği duyguyu çok iyi anlatmış :)

Y
Yusuf İnci  -   19.06.2016
Mutlaka Okunmalı

Reşat Nuri Güntekin'in en güzel eserlerinden, akıcı dili ve şahane betimlemeleri ile bitirene kadar elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Çok duygulanacaksınız. Daha fazla bir şey söylemeden, sadece okuyun derim.

Y
Yasin Ensar Işıldar  -   21.04.2016
Önerebileceğim Kitapların Başında Gelir

Şahane bir kitap.Kaç yaşında olursanız olun mutlaka keyif alabileceğiniz ve zevkle okuyabileceğiniz bir kitap.Özellikle sonu çok güzeldi heyecanla okudum.Her şeyden önce konusu zaten sıradan fakat eksikliğiyle gündemimizde olan bir konu.Acıma ve merhamet duygusunun eksikliğine değinilmesi,dizilerden çok Reşat Nuri Güntekin'in Acımak kitabında daha etkili olmuş bence.Bu kitabı okurken sıkıntı çektiğim tek nokta kelimelerdi.Eski kelimler fazlasiyla kullanılmıştı,her kelimeye sözlükten bakıyordum.Fakat Reşat Nuri Güntekin zaten eski bir yazar ve kitaplarında eski kelimeleri kullanması normal.Yindede onca eski kelime kullanmasına rağmen kitap hiçbir zaman akıcılığını kaybetmedi.Zevkle okudum,tavsiye ederim.

Z
Zeynep Kilci  -   19.03.2016
Okunmalı

Yazarın ele aldığı Zehra karakteri köyde eğitim veren bir öğretmendir.Otoriter ve sert bir kadındır.Herkes onun örnek biri olduğunu söyler fakat Maarif Müdürüne göre bir eksiği vardır; acımak.Bu duyguyu bulma arayışı muhteşem ve şaşırtıcı bir hikaye ile süslenmiş.Tavsiye ederim...

T
Turgut Akduman  -   02.02.2016
Babil.com