ÜYE OL        GİRİŞ   
Adab Bilinci % 27indirim

Adab Bilinci

H. Ali Akar

Furkan Yayınları

11,00 TL 8,03 TL
Stoktan Teslim

İslâm adabının kaynağı birinci derecede Kur'an-ı Kerim, daha sonra peygamberimizin sünneti, sahabe-i kiramın kavli ve İslam alimlerinin söz ve yaşayışlarıyla Müslüman toplumların akl-ı selime uygun örf ve âdetleridir.

Her şeyi kusursuz olarak yaratan Allah (c.c.), insanlara da kendileri için en doğru olan yaşam ve davranış tarzlarını, göndermiş olduğu kitap ve peygamberler vasıtasıyla bildirmiştir.

Kur'an ve sünnet ışığında görgü kurallarını ele alan bu çalışma misafirperverlikten bayram törenlerine, sosyal yardımlaşmadan insanların birbirlerini sevip saymasına, şahsî ve ailevî hayatın edep kurallarından, sosyal hayatın çeşitli yönlerine varıncaya kadar insan hayatında gerekli olan her türlü görgü kurallarını ele alıyor.

Yüce Yaradanın bizlere peygamberleri aracılığıyla öğrettiği edeb ve ahlâk kuralları; değişmeyen, en güzel ve en doğru olandır. Kitap, Kur'an ve sünnet ekseninde huzurlu bir hayat sürdürebilmemiz için gerekli olan davranış kurallarını çok sade ve anlaşılır bir şekilde sunuyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2004
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 135
Barkod : 9799757969258
Babil.com  
ANDUIN