ÜYE OL        GİRİŞ   
Adem’in Öyküleri % 35indirim

Adem’in Öyküleri

Daniel Quinn

Klan Yayınları

25,93 TL 16,85 TL
Tükendi

Daniel Quinn'in ödüllü eseri "İsmail" ile okurlar, kitapta anlatılan ruhsal boyuta yalnızca kaçamak bir bakış attılar. Quinn, uzun bir bekleyişin ardından, insanın nasıl insan olduğunu anlatan yedi adet kısa ama etkileyici öykü aracılığıyla bu ruhsal boyut ile tanışmamızı sağlıyor.

Burası, yalnızca animist gözlerle görülebilecek bir boyut: Hayvanlar ve bitkiler için olduğu kadar insanlar için de dost bir dünya. İnsanların açlık ve acının eşiğinde diğer canlılardan kaçtıkları değil, bir arada barış içinde varoldukları bir dünya. Ve bu dünyada tüm varlıkları, tanrının ellerinde başlayıp yine onun ellerinde biten ve varoluş amaçlarını yerine getirdikleri yolculuklarını yapıyorlar.

Bir avcı-toplayıcı olan Adem, insanlık tarihinin dönüm noktasında duruyor ve oğlu Habil'e bilgeliğin armağanını sunuyor. Birlikte, çevrelerindeki doğal dünyayı gözlemliyor, av ve avcının, rüzgar ve denizin eylemlerinden öğreniyorlar. Adem, öyküler ve masallar aracılığıyla oğluna, çevresindeki dünya ile nasıl uyum içinde yaşayacağını ve bu sayede 'Yaşam Kanunu'nu nasıl anlayacağını öğretiyor. Onların dünyası kayıp bir dünya değil. Tıpkı bir zamanlar olduğu kadar gerçek bir dünya - elbette görecek gözleri olanlar için!

 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi :
Basım Yeri :
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 104
Barkod : 9789756388723
Babil.com  
ANDUIN