Babil.com
Adı Zeynep % 30indirim

Adı Zeynep

Katledilen Tüm Kadınların

Muhammed Yavaş

Artplus Yayınevi

45,00 TL 31,50 TL
 
5/5 (1 kişi)
4 adet stoklarımızda

Bazı yerlerde kanınız çekilecek, bazı yerlerde tüyleriniz diken diken olacak, bazı yerlerde ıse gözyaşlarınız istemeseniz bile okuduğunuz sayfaya akacak ama okuyun bu kitabı. Bu kitabı okumak sizin için zor olacak ama sizin zorlanarak okuduğunuz her şeyi yaşayanlar var. Bu kitap, size Türkiye'nin en önemli sorununu gösterecek. Her iş yerinde, her evde, her sokakta, her dükkanda tacize uğrayan, öldürülen, şiddet görmüş birilerinin olduğunun farkına varmanızı sağlayacak. Ülkede her dört saatte bir kadının tecavüze uğradığının, taciz oranının yüzde 93 olduğunu öğretecek.

Kadınlar sadece biraz daha fazla ve insanca yaşamak isterken ölüyorlar. Boşanmak istiyor diye, yemek neden tuzlu olmuş diye, neden açık giyinmiş diye, neden sosyal medyada fotoğraf beğenmiş diye ölüyorlar. Üstelik gece yarısı sokağa çıktı diye, şort giymiş diye, toplum içinde kahkaha attılar diye bu ölümleri hak ettikleri düşünülerek ölüyorlar ve kendilerini aklamak, ispatlamak zorunda kalıyorlar.

Kadın cinayetinin nedeni olmaz iken ilk cinayet haberinde akla gelen hep neden olduğu oluyor ve hep mağdurla değil katille empati kuruluyor nedense.

Bir kadının daha başına kötü işler gelmesin diye, mahkemeler kadın katili caniye takım elbise indirimi, tahrik indirimi, namus indırimi veremesin diye, kadınların diledikleri gibi ve özgürce yaşamları devam etsin dıye bir kadın daha tacize uğramasın diye sürüyor, sürecek mücadelemiz. Dik duran, güçlü kalan, boyun eğmeyen tüm kadınların varlığını öğreteceğiz.
Kadın ve erkeğin eşit olduğunu, bir erkeğin bulaşık yıkarken bir kadının da araba tamir edebileceğini unutmamak dileğiyle.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 456
Barkod : 9786254006876

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Burcu Ünlü

Kapak Tasarım
Simge Soykaya

Genel Yayın Yönetmeni
Barış Keskin

Babil.com  
SU