0,0
0 değerlendirme
Tükendi

Kitap Hakkında

Gerçekleri Herkesin Bilme Hakkı Vardır

3. Dönem Ardahan Milletvekilliği yapan Ensar ÖĞÜT, Allah, Muhammed ya Ali diye  ibadet yapan Alevilere yapılan haksızlıkların giderilmesi adına bu kitabı yazmıştır.

Horasan’dan gelip, Anadolu’ya yerleşen belki de akraba olan insanları,  Emperyalist güçlerin kışkırtması sonucunda Kahramanmaraş, Malatya, Çorum ve Sivas’ta katliamlar yaşanmıştır. Bu yaşananların bir daha olmaması için bu kitap kaleme alınmıştır.

Bu kitap, Ehlibeyt soyundan gelen Alevilerin evlerine X işareti koyarak tehdit edenlerin gerçekleri öğrenmeleri için araştırmalar yapılarak yayınlanmıştır. Alevi Dedesi Muharrem Naci Orhan‘ın Hz. Muhammed‘in soyundan geldiğini belgeleyen Noter tastikli Mahkeme kararı ilk defa bu kitapta yer almıştır. Hamdullah Çelebi‘nin Türkçe ibadet yaptığı için 1826 yılında Kırşehir Şeriat mahkemesinde yargılanma tutanaklarına yer verilmiştir.

Çepni, Yörük, Tahtacı, Amuca, Atçeken Türkmenleri ile Kürtler ve Zazaların yaşadıkları bölgeler ve inanç yapıları ayrıntılı yazılmıştır.

Osmanlı Döneminde 36 Padişah döneminde 223 sadrazam görev yapmış, bunların 150‘si Devşirme, 73‘ü Türk, Kürt ve yerli halklardan olurken, 1800‘lü yıllarda 31 büyükelçinin tamamının yabancılardan oluştuğu kitapta yer almaktadır. Selçuklu ve Osmanlı devletlerini kuran Türkmen  Alevilerin Devşirmeler tarafından dışlanıp, Yeniçeri Ocağının kapatılmasıyla Osmanlı devletinin zayıflatılarak yıkılmasının nedenleri yer almıştır.

Bu kitap, acıların bir daha yaşanmaması için titiz bir araştırmayla  hazırlanmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Sayfa sayısı
  272
 • Sayfa sayısı
  2022
 • Dil
  Türkçe
 • Barkod
  9786057363008
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç