ÜYE OL        GİRİŞ   
Amerika % 32indirim

Amerika

Amerika

Franz Kafka

Can Yayınları

21,00 TL 14,28 TL
Stoktan Teslim

Amerika, büyük yazar Kafka'nın ilk romanı. Franz Kafka'nın 1912'de yazmaya başladığı ve "Kayıp" adını verdiği bu eser, yazarın ölümünden sonra arkadaşı Mac Brod tarafından 1927'de Amerika adıyla yayımlandı.

Ailesinden 16 yaşında ayrılarak Amerika'ya, zengin dayısının yanına giden Praglı delikanlının yaşantısını kendi ağzından anlatan bu roman, iyimser tutumuyla, Kafka'nın diğer romanları Dava ve Şato'dan belirgin şekilde ayrılır. Ancak Amerika'da, doğuştan gelen suçluluk, bireyin başa çıkamayacağı bürokratik engeller karşısındaki çaresizliği gibi Kafka'nın ana temaları, eskizler halinde olsa da, mevcuttur.

Zavallı küçük bir göçmen olarak karaya ayak basmış olsaydı, nerede kalırdı acaba? Evet, belki de onu -göçmen yasaları konusundaki bilgisine dayanarak bunu çok olası buluyordu dayı- Birleşik Devletler'e almazlardı bile, artık bir yurdu olmadığını umursamadan eve yollarlardı. Çünkü burada kimse kimseye acımazdı, Karl'ın bu açıdan Amerika hakkında okumuş olduğu şeyler de çok doğruydu; Amerika hakkında okumuş olduğu şeyler de çok doğruydu; yalnızca şanslı olanlar çevrelerindeki kaygısız yüzler arasında şanslarının gerçekten tadını çıkarıyor gibiydiler.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Almanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 298
Barkod : 9789750706646

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ayça Sabuncuoğlu

Kapak Tasarım
Ayşe Çelem Design

Hazırlayan
Şebnem Sunar

Babil.com