95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Anlatmak Eğitim Değildir!

0,0
0 değerlendirme
108,18 TL
5 iş gününde temin Standart Teslimat : 26-27 Mayıs

Ürün Hakkında

TEGEP, kurumsal yetişkin eğitimi ve gelişimi alanında faaliyet gösteren, kurumlar, eğitim danışmanları, öğrenmegelişim profesyonelleri, akademisyenlerden oluşan paydaşları ile iş birliği içinde fikir üreten, araştırma ve geliştirme yapan ve de bu alanda çalışan profesyonellerden oluşan üyeleri ile sektörün önemli bir çoğunluğunu temsil eden, 2012 yılından beri faaliyet gösteren bir dernektir.

Kurumsal öğrenme ve gelişim alanında kalıcı değerler yaratmak isteyen, öğrenme ve gelişim alanında söyleyecek sözü, deneyimi, bilgi ve birikimi olan paydaşların bir araya geldiği derneğimiz her geçen gün büyüyen bir sivil toplum kuruluşudur. Üyelerimizle alanımıza yönelik çalışmalar yapmaya, çalışmalarımızı ve deneyimlerimizi çeşitli platformlarda paylaşmaya ve de çıktıların profesyonellere en uygun koşullarda sunulmasına yönelik çalışmalar ve faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

TEGEP, bu çalışmalar ile de muhtelif çıktılar üretiyoruz. Bu doğrultuda fayda sunabileceğimiz bir alan olarak da; eğitim ve gelişim profesyonellerinin gelişimine kaynak olarak katkı sağlayacak önemli yayınları Türkçe’ye kazandırmak olarak görüyoruz. Bu doğrultuda da Dernek çatısı altında çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmalarımızın ilk ürünü ise size ulaşmış olan Anlatmak Eğitim Değildir adlı kitabımızdır.

Harold Stolovitch ve Erica J. Keeps tarafından yazılan ve ATD(Association for Talent Development) tarafından yayımlanan,  alanın en iyi bilinen kitaplarından biri olan "Tellig Ain't Training" Türkçe olarak hazırlandı ve "Anlatmak Eğitim Değildir" adı ile Ekim ayında, TEGEP Yayınları tarafından yayınlandı.

Kitap, zengin bir akademik birikimi, uygulamaya dönük bir şekilde ve samimi bir dille aktarmaktadır. Bu açıdan kitap, eğitim profesyonellerinin yanı sıra, öğretmenler, veliler, akademisyenler ve eğitim ile bir şekilde ilgili herkes için değerli bir kaynaktır.

TEGEP’in zenginleşip değer yaratmasında “gönüllülük esasına göre” çalışan eğitim profesyonellerinin katkısı çok büyüktür. Bu çalışma da çok önemli ve değerli bir gönüllü desteği sayesinde gerçekleşmiştir. Emeği geçen tüm gönüllülerimize bir kez daha bu vesile ile çok teşekkür ederiz.

Eğitim ve gelişim profesyonelleri için bir başucu kaynağı olan bu kitabın, basıldığı tüm ülkelerde olduğu gibi değerli Türk okurları için de faydalı olmasını diliyoruz.

Kitabın içinden

“Anlatmaktan Eğitim Değildir”  için övgüler

“İşe yarayan bir eğitim geliştirmek için erişilebilir harika bir rehber! Bu kitap mevcut akademik düşüncenin en iyisini eğitimcilere konuşma dilinde, pratik ve kullanılabilir bir şekilde sunuyor. Dipnotlar daha fazlasını isteyenler için fevkalade bir kaynak. En basitle haliyle süper.”

Bonnie Beresford, Capital Analytics, 
Müşteri Hizmetleri, Başkan Yardımcısı

  “Nasıl öğrendiğimiz ile ilgili bu pratik, yenilikçi ve iyi araştırılmış kitap, tüm öğrenme ve performans profesyonelleri için çok değerli bir araç. Eski bir eğitim ve değişim yönetimi başkan yardımcısı olarak, o dönemde var olsaydı, tüm eğitimcilerin, koçların ve yöneticilerin bu kitabı okumalarını zorunlu kılardım. Çok iyi!”

Michel Desjardins, Bank of Kanada İş Geliştirme,
BDC Danışmanlık Grubu, Kıdemli Başkan Yardımcısı

 “Kitabınız “Anlatmak Eğitim Değildir”in beni ve bir şirketin eğitim programını nasıl olumlu biçimde

dönüştürdüğünü bilmenizi istiyorum. En heyecan vericisi de eğitim alan yeni çalışanların yorumları oldu: “Çok organize”, “Anlaması çok kolay”, “Bu katıldığım en iyi eğitim”… En inanılmaz kısım ise mevcut çalışanların eğitim sonrası yeni işe alınanların geldiği yüksek seviyeden bahsetmeleri ve mevcut çalışanların kendilerinin de bu eğitimi çok beğenmesi sebebiyle eğitime katılmak istemeleri. Böylesine aydınlatıcı, anlaması kolay ve dönüştürücü bir kitap için teşekkürler.”

Pamela Sullivan, PS Sullivan Co. 
Teşhis ve Koruma Danışmanı

 “Kitabınız “Anlatmak Eğitim Değildir”i yeni bitirdim ve sizi harika kitabınız için takdir etmek amacıyla bir not bırakmak ist

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Sayfa sayısı
  294
 • Dil
  Türkçe
 • Barkod
  9786056754500
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com