Kitap Hakkında

Hamileliğe Hazırlık, Gebelik ve Emzirme Dönemi İçin Dört Dörtlük Beslenme Rehberi.

Bebeğinizin Sağlıklı Olması İçin Beslenme Uzmanından Hayati Öneriler ve "İkinize" Özel 60 Yemek Tarifi.

Türkiye'de ilk: Hamilelik öncesi, gebelik ve emzirme dönemini kapsayan dört dörtlük beslenme rehberi: "Anne Adayları Nasıl Beslenmeli"

Hayykitap, Hayat Güzeldir kategorisinde yayınlanan "Anne Adayları Nasıl Beslenmeli", anne olmak isteyen tüm kadınlara özel olarak hazırlandı. Dr. Zeynep Aydenk Köseoğlu ile Arzu Aygen tarafından yazılan "Anne Adayları Nasıl Beslenmeli" isimli kitap, hamilelik öncesi ve sonrasını da kapsayan, sağlıklı anne ve bebekler için beslenme uzmanından hayati öneriler ile 60 özel yemek tarifinin yer aldığı dört dörtlük beslenme rehberi

Hamilelik, anne adayı için, beslenmesine en çok dikkat etmesi gereken dönemdir. Hamilelik boyunca gereken besinlerin alınması, bebeğin büyüme ve gelişimi kadar, annelerin sağlığı için de önemlidir. Denklem basittir. Sağlıklı beslenerek uzmanların "yap, yapma" listesine uyulduğu sürece doğacak bebek de sağlıklı ve hastalıklara karşı dirençli olur. Sadece 9 aylık hamilelik süresince beslenmeye dikkat etmek de yetmez. Hamilelik öncesi hazırlık dönemi büyük önem taşır.

"Anne Adayları Nasıl Beslenmeli?" kitabı ise bu açıdan bir "ilk" Anne adayları ve annelerin, hamilelik öncesinde, sırasında (3'er aylık dönemler halinde) ve sonrasında nasıl beslenmesi gerektiğini anlatıyor. Beslenme uzmanı ve anne Dr. Zeynep Aydenk Köseoğlu, hamileliğe hazırlıktan, kilonun korunmasına; besin gruplarından, ara öğünlere kadar ihtiyaç duyduğunuz her konuda bilgi veriyor. Ayrıca öncesinden başlayarak tüm hamilelik dönemi ihtiyaçlarının yanı sıra beslenmenin doğurganlık üzerindeki etkisini anlatan çok değerli bilgiler de içeriyor.

Arzu Aygen'in "anne adaylarına özel" yemek tarifleriyse, doktor tavsiyelerini sofralara taşıyor. Tariflerin tümü hamilelerin "özel" durumu gözetilerek ve lezzetten ödün verilmeden hazırlandı.

Bebek sahibi olmayı düşleyen herkesin sorduğu; tüm soruların en detaylı yanıtları da "Anne Adayları Nasıl Beslenmeli" kitabında yer alıyor:

Sağlıklı bir bebek sahibi olmak için hamileli öncesinde neler yapmalıyım?
Vitamin takviyesi almalı mıyım?
Ne kadar kilo almalıyım?
Sigara, alkol alabilir miyim?
Şu anki yeme düzenim ne kadar doğru?
Süt içmezsem ne olur? Kalsiyum ihtiyacım ne kadardır?
Tatlandırıcı kullanabilir miyim?

Hamilelik öncesinde, sırasında ve sonrasında beslenme ile ilgili merak edilen herşey ve özel tarifli beslenme önerileriyle "Anne Adayları Nasıl Beslenmeli" kitabı, tüm anneler ve geleceğin anne adayları için bir başucu rehberi.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Sayfa sayısı
  292
 • Yayınlanma Tarihi
 • Yayınlanma Sayısı
 • Ağırlık
  292
 • Boyutlar
  14 x 20
 • Cilt Tipi
  Ciltsiz
 • Kağıt Cinsi
  2. Hamur
 • Yayınlandığı Konum
 • Cep Boy
  Hayır
 • Barkod
  9789759059255
   Babil.com
   Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç