ÜYE OL        GİRİŞ   
Arduino İle Kodlama ve Mikrodenetleyici Uygulamalar % 20indirim

Arduino İle Kodlama ve Mikrodenetleyici Uygulamalar

Mehmet Akif Ocak, Abdullah Alper Efe

Anı Yayıncılık

55,56 TL 44,44 TL
Stoktan Teslim

Arduino, hem devre tasarımı hem de programlama gereksinimleri açısından esnek bir yapıya sahiptir. Bu esnek yapı, kullanıcı odaklı proje geliştirme işlemlerini hızlandırmakta, kullanıcının prototiplemesini kolaylaştırmaktadır. Okuyucunun yazdığı kodun somut olarak çalıştığını görmesi, yaptığı çalışmadan haz almasını ve öz yeterlilik duygusunu geliştirmesini sağlamaktadır. Neden Arduino? sorusuna verilecek en iyi cevap tasarım ve kodlama üzerine kurulmuş olmasından kaynaklanmaktadır.

Bundan dolayı, kodlama, maker, nesnelerin interneti, robotik uygulamalar vb. kavramlar konuşulduğunda akla gelen ilk şey Arduino olmaktadır. Peki nedir Arduino’nun sırrı? Arduino'yu diğer birçok teknolojiden ayıran özellik, her yaştan bireye kodlamayı çok hızlı bir şekilde öğretmesi ve kodlamayla beraber herkesin kendine göre tasarım imkanı bulabilmesidir. Yapılan her tasarım, kendine göre yap felsefesine dayanmakta, bundan dolayı her yapılan tasarım özgün olmakta, yeni uygulamalara ve projelere yol açmaktadır. Temel elektronik bilgisini ve kodlamayı bir araya getiren Arduino’nun sağladığı bu esneklik hemen herkes tara-fından tartışmasız olarak kabul görmüş ve benimsenmiştir.

Bu kitap kimin için?

Bu kitap, aşağıda belirtilen hedef kitle ve ders programları için hazırlanmıştır:

  • Mesleki ve Teknik Liselerin Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik alanı vb.
  • Önlisans Bilgisayar Programcılığı, Elektronik Teknolojileri, Kontrol ve Otomasyon vb. bölümleri
  • Lisans düzeyinde Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) vb. bölümlerde verilen Mikrodenetleyiciler ve Kodlama dersleri - Bilim merkezleri, sertifika programları ve kurslar
  • Makerlar ve Hobiciler - Kodlama ve tasarımla uğraşanlar
  • Elektroniğe ve programlamaya meraklı olanlar

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2018
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 19,50 x 27,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 616
Barkod : 9786051702087
Babil.com