ÜYE OL        GİRİŞ   
Aşık Bir Adam % 40indirim

Aşık Bir Adam

Kavgam 2. Cilt

Min Kamp 2

Karl Ove Knausgaard

MonoKL

45,00 TL 27,00 TL
59 adet stoklarımızda

“Sırılsıklam aşık olmuştum ve her şey mümkündü. Her şey anlam yüklüydü.”

Knausgaard’ın Kavgam’ı artık milyonların kavgası oldu, Hepimizin Kavgasına dönüştü. Aşık Bir Adam’da yeni başlangıçlar, aşk ve dostluk için verdiği olağanüstü mücadeleye götürüyor bizi Knausgaard. Kalbi andıran bir mavi bulutun sırtında Linda’ya aşık oluyorken buluyoruz kendimizi. Knausgaard yaşam kadar gizemli, yaşam kadar gerçek bu kitapta eşsiz bir dürüstlükle bize mutluluklarımızı geri veriyor.

"Yaşamın kendisi gibi inşa edilmiş ve yaşamın kendisi kadar gerçek. Aşık Bir adam kendimizi nasıl yarattığımıza ve iyileştirdiğimize dair cesur bir keşif.”

- Stuart Evers Observer

“İnanılmaz, aklımı başımdan aldı, bağımlısı oldum. Bir sonrakine hemen şimdi ihtiyacım var…”

- Zadie Smith

“Knausgaard kendini zorlayarak daha önce yapılmamış bir şey yaptı ve otobiyografik romanın ses duvarını aştı. Her sinir ucunu ateşlerken okuyucuları yaşamanın ne kadar harika bir his olduğunu anlamaya davet ediyor”

- Jeffrey Eugenides, New York Times

"Kitap günlük hayatın dayattığı dipsiz gizem yığınını araştırıyor… Knausgaard'ın yaklaşımı sade ve titiz, kimi zaman sıradan, ama bunu asla kağıda dökmüyor. Onun teması hayatın bütününün kendi kendisiyle bir arada var olduğu gerçeğinin güzelliği ve dehşeti. Tüm edebi aldatmacaları terk ederek mükemmeliyete konan gerçek bir kahraman, çıplaklığı kraliyet şıklığını alt eden bir imparator."

- Jonathan Lethem, The Guardian

Çağdaş bir Norveçli yazarın kendi hayat hikâyesini anlattığı altı ciltlik edebi bir deneyim, kulağa sıkıcı gelebilir. Ancak Knausgaard'ın edebi deneyimi hem acımasızca dürüst, hem de sıkıcı olmaktan çok uzak. Bana güvenin, tüm ciltlerin İngilizceye çevrilmesini beklediğinize değecek."

- Jo Nesbo, The Week (Jo Nesbo'nun altı gözde kitabından biri)

“Yaşamanın o canlı, son derece kuvvetli hissiyatını sayfalardan aynen aktarıyor… Hep birlikte Karl Ove’un geçmişine, zaferlerine ve felaketlerine, büyük sevinçlerine ve aptallıklarına kapılmış olabiliriz; ama onun kavgası bizim de kavgamız… çünkü bu güzel ve zor dünyada, aşk, dostluk ve hayatın anlamı için kavga ediliyor.”

- The National

"Her iki kitabı (Bir ve İki) da iştahla okudum ve Aşık Bir Adam’ın son sayfasını çevirdikten sadece birkaç gün sonra kendimi Knausgaard’ı özler buldum, İnternet’te pahalı olmayan hızlı Norveççe kursları arıyor, Üçüncü Cilt’in İngilizceye çevrilmiş olmasını diliyordum."

- Jonathan Callahan, The Millions

"...Aşık Bir Adam’ın (Cilt 2’nin) yapısı çetrefil ve büyüleyici... Knausgaard bu kesinlikle şamatalı ve magazin düzeyindeki büyüleyici öyküyü tüm kitaba yayıyor... Knausgaard’ın kesinlikle kendine özgü biçimde anlatabileceği türde bir anekdot. (Ve yeri gelmişken, Knausgaard’ın karısının ilk çocuklarını doğurduğu bölüm kesinlikle İNANILMAZ; uzun süreli, eziyet verici ve gerçekçi yazımı en, en, en iyi şekilde gösteriyor. Neredeyse bayılıyordum.)"

- Scott Esposito, Three Percent

"Karl Ove Knausgaard'ın epik romanı Kavgam’ın 1. ve 2. ciltleri beni altüst etti: tamamen sürükleyici, siz hayatını onunla beraber yaşarken yazarla okuyucu arasındaki duvarı yıkıyor. Hayatın en açıkça dünyevi yönlerini naklederken bile muzaffer, kurtarıcı ve son derece bağımlılık yapıcı. O bir dahi." 

- Simon Prosser, Yayıncı, Hamish Hamilton, The Guardian

“Pek çok kişinin kitap dükkânlarının ve edebiyatın ölümden şikayet ettiği şu günlerde Knausgaard dünyayı kasıp kavuran, şaşırtıcı ve rahatlatıcı bir fenomen… Knausgaard’ın edebiyatın şu anki yıldızı olduğuna hiç şüphe yok.”

- Outlook India

"Hiçbir yazar en az on yıldır dünya sahnesinde bu kadar onaylanmadı... her çizgiden okur Knausgaard’ı konuşuyor."

- Evan Hughes, The New Yorker

"Peki diğer yazarların Knausgaard’ı göklere çıkarıp, onu edebi öncüleri ilan etmesine neden olan nedir? Bunun cevabı hayatının amacına odaklanma yoğunluğunda yatmaktadır. Yazarla okur arasındaki duvarda delik açıyor, diğer romanları yapmacık, ‘uydurma’, alakasız gösterecek bir mikro-gerçekçilik ve duygusal doğruluk biçimine geçiyor... İster bir bebeğin doğum günü partisinde yetişkinlerin yabancılık duygusuna kapıldığını, ister yılbaşında alkol almaya çalışan bir ergenin anılarını yazsın, Knausgaard olağanüstü duygusal ayrıntılara girmeye hazırlanıyor... etkileri tümüyle hipnotize edici."

- Andrew Anthony, The Observer

"[Kavgam] hayatta olmanın canlı, ezici hissini sayfada tekrarlıyor... tatmin edici ve dokunaklı."

- The National (UAE)

"Neden altı ciltlik, 3600 sayfalık Norveççe bir roman yazan bir adam hakkındaki altı ciltlik, 3600 sayfalık Norveççe bir romanı okuyasınız ki? Kısa cevabı, bunun olağanüstü iyi olduğu ve kendinizi durduramadığınız, durdurmak da istemediğiniz olabilir... Karşı koyulamayacak kadar güzel."

- Leland de la Durantaye, The New York Times Book Review

"Yeni babalar mutlaka okumalı"

- Richard Godwin, Evening Standard

"Başka hiçbir şeye benzemeyen bir okuma deneyimi. Gerçekleri anlatmakta öylesine korkusuz, öylesine yaşam kadar gerçek. Yaşadığını hissetmenin ne demek olduğu anlatan epik bir çalışma.”

- Carys Davies Metro

“Aşırı doğallığı mümkün olabileceğini düşündüğümüzden çok daha yoğun bir gerçeklik yaratıyor. Tüm itirafları gölgede bırakan bir itiraf romanı.”

- Times Literary Supplement (UK)

“Knausgaard insan varoluşunun iç merkezine sesleniyor. Kimilerine ün getiren, kimilerineyse getirmeyen ve günümüz yazarları arasında Knausgaard’dan daha iyisinin bulunmadığı bir girişimle karşı karşıyayız.”

- The New Statesman

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 568
Barkod : 9786055159436

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Aşık Bir Adam, yaşayan bir eser!

Aşık Bir Adam hem bir serüvenin başlangıcı hem de bitişi. Ve öyle bir serüven ki kendinizden bir şeyler bulmadan okuyamıyorsunuz. Yüzleşmek istemediğiniz yönleriniz ile yüzleşiyor kendinizi bile kandırmayı başardığınız bambaşka bir iç dünyanız olduğunu keşfediyorsunuz.<br /><br />Düşündürüyor, sorguluyor, inceliyor, soruyor, cevaplıyor ve sizi de beraberinde sürüklüyor Karl Ove Knausgård. Farkında olmadan yazarla birlikte düşünmeye, sorgulamaya başlıyorsunuz. Soruların cevaplarını istemsizce veriyor hatta yazarla fikir alışverişi yapıyorsunuz. Onun düşüncelerini okuyup kendi düşüncelerinizi de iletebilmek kadar eşsiz bir deneyim yok.<br /><br />Birçok kitap okudum birçok kez yazarla konuştum ama daha önce cevap aldığım hiç olmamıştı. Aşık Bir Adam benim için yaşayan bir eser oldu. Yitip gitmiyor, içinize sızıyor, ele geçiriyor. Utanmanızı, korkmanızı zaman zaman öfkelenmenizi ve aşık olmanızı sağlıyor. <br /><br />Kitabı okumaya başladığımda kadın bir okurdum. Bitirdiğimde ise bir baba. Karl Ove Knausgård'ın iç dünyasına öyle bir giriyorsunuz ki karşınızda dolambaçlı sokaklar yerine tüm çıplaklığı ile sizi karşılamaya, kendini anlatmaya hazır bir Karl Ove Knausgård buluyorsunuz.<br /><br />Kitabı okumadan önce sürekli şu söze denk geliyordum: "Karl Ove Knausgård'ın kavgası sizin kavganız oluyor." Tanıtım amaçlı yazıldığından, abartıldığından çok emindim. Güzel bir Karl Ove Knausgård hikayesi okuyacağız o kesin ama bu kadar kendimle bütünleştireceğimi sanmıyorum, diyordum kitabı elime almadan önce. Şimdi ise o sözün boşuna söylenmediğini görebiliyorum çok net.<br /><br />Anlattıkları o kadar içten o kadar senden bir parça ki onun kavgası istemsizce seninde kavgan oluyor. Anlatılanlarla bütünleşmeden edemiyorsun.<br /><br />Muazzam bir deneyim oldu benim için Aşık Bir Adam. Okumaktan asla ama asla pişman olmayacağım bir eser. Okurken emek isteyen ama her bir satırına da değen bir deneyim oldu. İleride bir kez daha geçeceğim kitabın üstünden. Tekrar okuyacağım bu kez sindire sindire. Daha bir yavaş daha bir kendimi vererek.<br />İlk kitabını, Kavgam'ı da gözüm kapalı alacağım bir daha ki alışverişimde. Ve kitabı; Karl Ove Knausgård'ı ve onun edebi yönünü anlayabilecek herkese gönül rahatlığı ile de önerebiliyorum.

K
Kristal Kitap  -   22.07.2016
KAVGAM

İlk kitabı Kavgam'ı beğenerek okumuştum ama bu kitabını daha çok beğendim.Bir insanın bütün düşüncelerini,bu kadar açık bir şekilde kaleme dökmesi hem korkutucu,hem heyecan verici.Knausgaard'ın yalnızlığı seven ve kendini gerçekten yalnız hisseden bir adam ve öyle değişik bir karakte ki yalnız kalmak için sahip olduğu şeyleri elinin tersiyle itebilecek bir karakter.Knausgaard ile hala tanışmadıysanız eğer bir şans onun yalnızlığına otak olun derim :)

D
Damla İscioglu  -   13.07.2016
Babil.com  
SU