ÜYE OL        GİRİŞ   
Aşk-ı Memnu (Özgün Metin) % 25indirim

Aşk-ı Memnu (Özgün Metin)

Halid Ziya Uşaklıgil

Everest Yayınları

24,00 TL 18,00 TL
10 iş gününde temin

Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri  Aşk-ı Memnu titiz bir çalışma sonucunda,  belki de ilk kez en doğru ve özgün haliyle okurlarla buluşuyor. 

İlk baskısı 1901 yılında yayınlanan  Aşk-ı Memnu, Türkçenin tartışmasız en önemli  eserlerindendir. Roman, sadece edebiyat tarihimiz açısından değil Halit Ziya’nın edebiyatı açısından da bir doruk olarak kabul edilir. 

Eserin bu baskısında mümkün olduğunca güvenilir bir metni okur karşısına çıkarmaya çalıştık ve bu amaçla yayına hazırlarken Halit Ziya’nın hayatta iken sadeleştirdiği, İbrahim Hilmi Kitabevi’nden çıkan 1939 baskısını esas aldık. Bu baskıyı daha önceki baskılarla karşılaştırdık. Amacımız, romanın 1939 tarihli baskısının orijinalini, metin tamiriyle bugünün okurunun anlayabileceği şekle dönüştürerek yayınlamak olduğundan, romanda yer almayan hiçbir unsuru metne eklemedik. Yazarın kendi tercihlerini gözler önüne sermeyi esas aldık. 

Özgün baskıya Selim İleri’nin “Aşk-ı Memnu ya da Uzun Bir Kışın Siyah Günleri” adlı incelemesi de eşlik ediyor. 

Aşk-ı Memnu kitabının ardından Ahmet Özalp’in yayına hazırladığı Mai ve Siyah, özgün ve günümüz Türkçesi’yle Everest ayrıcalığıyla okurla buluşacak.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2016
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 505
Barkod : 9786051419664

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Füsun Turcan Elmasoğlu

Katkıda Bulunan (İçerik)
Selim İleri

Hazırlayan
Seval Şahin

Babil.com