ÜYE OL        GİRİŞ   
Aşk ve Gurur % 30indirim

Aşk ve Gurur

Jane Austen

Can Yayınları

26,50 TL 18,55 TL
Ön sipariş: 25.2.2019
 Bu ürün 25.2.2019 tarihinden itibaren sevk edilecektir. Piyasa çıkış tarihi tedarikçi kaynaklı olarak değişebilir. Siparişinizi oluştururken bu durumu göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

Taşralı bir beyfendinin kızı olan Elizabeth Bennett ile varlıklı ve soylu toprak sahibi Fitzwilliam Darcy arasındaki çatışmayı anlatır Aşk ve Gurur. Gerçi Jane Austen bu iki karakteri birbirlerinin tuzağına düşmüş kişiler gibi sunar, ama "ilk izlenim"i tersine çevirmekte gecikmez: Soyluluk ve servetten kaynaklanan "gurur" ile Elizabeth'in ailesinin soylu olmayışı karşısında beslediği "önyargı", Darcy'yi mesafeli davranmak zorunda bırakır. Elizabeth'in davranışında da hem özsaygının uyandırdığı "gurur", hem de Darcy'nin züppeliği karşısındaki "önyargı" etkili olur. Zeki ve coşkulu Elizabeth yalnızca Austen'in en çok sevdiği kadın kahramanı değil, aynı zaman bütün İngiliz Edebiyatının da en çok ilgi uyandıran kadın roman kişiliklerinden biridir.

Sıradan insanların günlük yaşamlarını işleyerek romana ilk kez belirgin bir modern nitelik kazandıran Austen'ın en sevilen romanlarından biri olan Aşk ve Gurur, Nihal Yeğinobalı'nın yetkin Türkçesiyle...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 440
Barkod : 9789750708619
Oh Mr. Darcy!

Okuduğum en eğlenceli dünya klasiklerinden biri. Elizabeth karekterine bayıldım! Mr. Darcy'nin binlerce kitap ve film karekterine ilham verdiğini fark ettim. Jane Austen romanlarına, özellikle bu yüzyıldan bakınca, çok çeşitli eleştiriler getirmek mümkün. Ama hem bu kadar rahat okunan ve eğlenceli hem de edebiyat değeri yüksek ve düşündürücü romanlar yazması nedeniyle ben kendisine çok saygı duyuyorum, romanlarını seviyorum. Aşk ve Gurur'u (aslında tam çevirisiyle Gurur ve Önyargı'yı) okuyalım, okutalım :)

S
Selmin Çetin Doğan  -   24.06.2016
harika

Aşık olduğum kitap. Her okudukça hayran kalıyorum.

E
Esra Önder  -   22.02.2016
Babil.com