ÜYE OL        GİRİŞ   
Askere Gitmemenin 1001 Yolu % 30indirim

Askere Gitmemenin 1001 Yolu Ciltli

1001 Ways to Beat the Draft

Tuli Kupferberg

Altıkırkbeş Yayınları

14,00 TL 9,80 TL
Stoktan Teslim

Eğer kendinizi gülünç duruma düşürmek istemiyorsanız, 60’lı yılların tüm o güzel kaosunun ya da Vietnam’ın fütursuz işgalinin bittiğini söylememeniz ya da hemen o kafadan çıkmanız gerekir: Değişen sadece başkanların, kabinelerin, rejimlerin, coğrafyaların ve harabelerin arasında yeşeren sokakların isimleridir.

Nixon, Johnson, Reagan’dan arta kalan silahları “özgürlük mesihi” Obama çöpe atmadı, beynelmilel savaş çağrıları tüm hızıyla, günbegün devam ediyor.

Körfez Savaşı’nda katledilen Ortadoğu halkları ile Saigon (Vietnam)’da napalm bombası ile haritadan silinen evler arasında çok bir fark yoktur ya da Kobene’ye sıkılan mermilerle Kamboçya’da kullanılanlar hakkında değişik bir yaklaşım geliştirmemiz söz konusu olamaz.
Savaş lokaldir ve evrenseldir!

Bunu ancak savaşın bütünlüğünü görenler fark edip, güncel olarak tarihin tüm karanlık sayfalarında karşı duruş sergileyebilirler.

Kupferberg, Bashlow, Ginsberg ya da o dönem kürsüye çıkıp şiir okumuş, eylem koymuş, rock grubu kurmuş, film çekmiş, galeri açmış kim varsa arkalarında sanılanın aksine bir kültür mirası bırakmadı, onun yerine kültürü deforme edip güncel bir şekilde uyarlama fikrini sundular.

60’lı yıllar savaşa karşı her alana yayılan başka ve güzel bir savaşın ev sahipliğini yaptı. O savaş halen sürüyor:

Bir iki üç daha fazla Vietnam!

Daha fazla Felluce!

Daha fazla Rojava!

 

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Eylül 2015
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 160
Barkod : 9786059878203

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Emre Barış Ünel

Babil.com  
ISEN