ÜYE OL        GİRİŞ   
Atatürk Atatürkçülük Türkiye % 30indirim

Atatürk Atatürkçülük Türkiye

İsmet Görgülü

Kilit Yayınevi

24,07 TL 16,85 TL
Stoktan Teslim

Osmanlı’nın son döneminde bir şairimiz, insanlarımızın durumunu bir dörtlükle şöyle anlatmaktadır.

“Ey Türk oğlu!

Senin üç düşmanın var.

Ne İngiliz, ne Rus, ne Bulgar.

Bana ne, neme lazım, ne çıkar.”

Atatürk aynı dönem için; “Milletimizin her ferdi mütefekkir (düşünür) ve mütehassis (duyarlı, tepkili) bir tarzda yetiştirilmiş olsaydı, muhakkak bu hale gelmeyecektik” der.

Atatürk bu sözünde ülkenin ve ulusun 1919’daki duruma düşüşünün, vatanının elinden alınışının, tüm ulusun hayatına kastedilişinin ve İstiklal Savaşı yapmak zorunda kalışının nedenini açıklıyor. Ayrıca benzer duruma düşmemenin yolunu gösteriyor.

Bugün Türkiye üzerine gizli veya açık hedefleri olanların karşılarına Atatürk gibi çıkabilmek için, sevmenin ötesinde Atatürk’ü anlamamız, Türk için anlamını ve Türkiye’deki yerini içselleştirmemiz, O’nun gibi yol tutmamız, yol için ise Atatürkçülüğü bilmemiz, anlamamız gerekmektedir.  Varlığımız, geleceğimiz buna bağlıdır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2018
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 352
Barkod : 9786054245109
Çok değerli ve önemli bir yapıt

Bu eşsiz eser, Türk için Atatürk'ün anlamını, Türkiye'de Atatürk'ün yerini, Atatürkçülüğü, Atatürk'ün Milli Stratejisini, gün ve gelecek için ülkemiz için neler yapmamız gerektiğini akıcı bir dille anlatmaktadır. Bu eser, herkesin baş ucunda yer almalı; liselerde ve üniversitelerde DERS KİTABI olarak okutulmalıdır. Atatürkçülük = Atatürkçü Düşünce + Atatürkçü Eylem

B
Baran Uslu  -   14.03.2018
Babil.com