Augustus

Roma'nın İlk İmparatoru

Augustus: First Emperor of Rome

0,0
0 değerlendirme
82,50 TL Bu alışverişten kazancınız: 37,50 TL
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 13-16 Ağustos
Babil’in Yorumu

Her ne kadar Roma’nın ilk imparatoru olmuş ve onu onlarca yıl yönetmişse de Augustus, diğer Roma imparatorları kadar bilinmez. İsmi bugün ağustos anlamına gelen İngilizce “August” kelimesinde yaşayan büyük imparator, Antik Roma tarihinin en afili ismi Adrian Goldsworthy’nin kaleminde devleşiyor. Goldsworthy “bir kumarbaz havasına” sahip olduğunu söylediği Augustus’un fırtınalı yaşamını romancılığından gelen etkileyici bir üslupla son derece başarılı bir biçimde anlatıyor eserinde. Cumhuriyetten imparatorluğa geçişin sancılarını, Augustus’un gözüpek karakterini, etrafını çepeçevre saran siyasi çalkantıları, iç savaşları neredeyse takıntıya varan bir detaycılıkla ele alıyor. Augustus, son yıllarda dönüşen biyografi yazımının nitelikli bir örneği olmasıyla da dikkat çeken, öznesini yüceltmekten ziyade kusurlarına da işaret eden ve her açıdan takdiri hak eden başarılı bir eser.

Kitap Hakkında

Roma vataninin babasi:
İlk İmparator augustus…

"Goldsworthy, bu kitabında Augustus'u ele almanın zorlu bir iş olduğunu kabul ediyor. Lakin, Augustus'a dair hiçbir şeyin dikkatten kaçmamasını sağlıyor... Tıpkı Iulius Caesar biyografisi gibi bu da, Antik Roma ile ilgilenen herkes için temel bir kitap."
Independent

"Harikulade bir araştırma ve elden düşmeyecek bir kitap."
Simon Sebag Montefiore

Roma’nın şiddetli siyasi ortamına atıldığında 19 yaşındaydı. Katledilen Iulius Caesar’ın hem büyük yeğeni hem de varisiydi. Bütün tersliklere ve çok daha deneyimli rakiplerinden gördüğü muhalefete rağmen neredeyse beş asır boyunca ayakta kalmış olan Cumhuriyet’i üstü örtülü bir monarşiyle değiştiren kişi oldu. Yaratmış olduğu sistem, imparatorluğa yaklaşık 250 yıllık bir istikrar sağladı. Roma sadece onun döneminde en büyük ve en zengin olarak hatırlandı. Gençlik yıllarında atılgan, eli kanlı, savaş beyi olarak bilinirken ilerleyen yaşlarında devletin biricik muhafızı olarak kendine yeni bir yol çizdi. 43 yıl boyunca mutlak güce sahip oldu. Roma’nın ilk imparatoruydu: Gaius Iulius Caesar Octavianus Augustus…
İngiliz tarihçi Adrian Goldsworthy bu biyografide, antik kaynaklardaki derin bilgisinden yararlanarak, Augustus’un uzun hayatını daha önce hiç olmadığı kadar detaylı bir şekilde anlatıyor. Sıra dışı karakteriyle, dostlarıyla-düşmanlarıyla, kazandığı zaferlerle, Roma İmparatorluğu’nu yenileme girişimleriyle, gençliğindeki savaşçı ve ihtiyarlığındaki bilge ruhuyla bambaşka bir Augustus portresi çiziyor.
Augustus: Roma’nın İlk İmparatoru, dünya tarihine damga vurmuş bir lideri yakından tanımak isteyen tarih severler için son derece sürükleyici bir başucu kaynağı…

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  608
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  608,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786057635686
 • Basım tarihi
  Eylül 2020
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  13,50cm x 21,00cm
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç