ÜYE OL        GİRİŞ   
Avucunun İçindeki Dünya % 22indirim

Avucunun İçindeki Dünya

Sihir Değil, Sosyal Zeka

El Mundo en tus Manos

Elsa Punset

Pegasus Yayınları

34,72 TL 27,08 TL
Stoktan Teslim

Dünya sana hiç bu kadar yakın olmamıştı. Onu avucuna almak mı istersin yoksa öyle uzaktan seyretmeyi mi tercih edersin?

Herkesin farklı bir ilişki ve iletişim kurma biçimi var, neyi neden yaptığımızı bilmeden hareket ediyoruz çoğu zaman. Elsa Punset bu kitabında bizlere kendi ilişki ve iletişim kurma biçimimizi keşfetmemiz için yardımcı oluyor. İhtiyaç duyduğumuz kısımları değiştirmenin ve diğer insanlarla iş birliği yapmanın yollarını gösteriyor. Çağımızın yalnızlık salgınından nasıl kurtulabileceğini biliyor musun?

İnsanlarla yaşadığın anlaşmazlıkları nasıl çözüyorsun? Sosyal alışkanlıklarını değiştirip geliştirerek dünyadaki yerini bulmanı kolaylaştıracak egzersizler olduğunu biliyor muydun? Aradığın şey buysa, Avucunun İçindeki Dünya gereken tavsiyeleri vermeye, alıştırmalar ve testlerle sana yol göstermeye hazır. 

Geçtiğimiz yüzyılda sağlıklı bir beden için spor yapmanın gerekliliğinden bihaberdik, aynı şey zihnimiz için de geçerli. Karar vermek, hayatta kalmak ve refah içinde yaşamak için kullandığımız zihnimizi çalıştırabilir ve geliştirebiliriz. Ve bu kesinlikle sihir değil, sosyal zeka!

 “Görünürde hepimiz daha özgür, daha empatik, daha şefkatli ve daha yaratıcı bir toplum istiyoruz. Yorulmaksızın bunu konuşuyor ve bu dünya görüşünü savunmak için çok sayıda bilimsel kanıt ortaya koyuyoruz. Halbuki elimizde acilen çözülmesi gereken bir mesele var: Savunduğumuz düşüncelerin lafta kalmamasını, onları gerçek, somut ve uygulanabilir kılmayı başarmak.

Hayatımızı dediğimizin aksini yaparak geçirmek amaçsızlık ve mutsuzluk doğurur. Düşünce ve davranış arasındaki başkalığı kabul etme, dünyayı daha iyi bir yer yapmaya yardımcı ol. Nasıl mı? Elinde tuttuğun bu kitapta bazı temel noktaları bulacaksın. Birkaçıyla seni hemen tanıştırayım.”

 - Elsa Punset

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 240
Barkod : 9786052994429

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Aylin Çetinkaya

Editör
Dilara Anıl Özgen

Katkıda Bulunan (İçerik)
Meral Gök

Babil.com