95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Ay Sarayı

Moon Palace

4,0
1 değerlendirme
44,02 TL Bu alışverişten kazancınız: 17,98 TL
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 26-30 Mayıs
Babil’in Yorumu

Çağdaş dünya edebiyatının en dikkat çekici yazarlarından biri Paul Auster. Edebiyatı, oyunbaz zihni için bir şölen alanı gibi kullanıyor; okurunu şaşırtmayı, dolambaçlarda gezdirmeyi, hikâyelerini önce parça parça edip sonra birleştirmeyi seviyor. Ay Sarayı onun erken dönem romanlarından biri. Auster, yaşamla hesaplaşmak için sıradışı bir yola başvuran roman kahramanının heyecanlı hikâyesini okurlarının iyi bildiği bir titizlikle anlatıyor. “Tesadüf”ün, çoğu kez gözden kaçsa da hayatın temel belirleyeni olduğunu inatla ispata girişiyor. Bunu yaparken, hikâyesine dâhil ettiği her karaktere aynı özeni gösteriyor, her hikâye anlatının kilidini açan bir anahtara dönüşüyor. Okura da bu sürprizlere gebe akışı dikkatle seyretmek düşüyor yalnızca. Ay Sarayı, Paul Auster edebiyatına meraklı okur için etkileyici bir giriş eseri.

Kitap Hakkında

Ay Sarayı, yeni Amerikan romanının en ilginç, en yetenekli yazarlarından biri sayılan Paul Auster'ın çok beğenilen bir romanı. Romanın başkişisi olan Marco Stanley Fogg, artık kıpırdamamaya, çalışmamaya, yemek yememeye ve bütün bunların doğuracağı tehlikeleri göze almaya karar verir. Böylece, nereye kadar gidebileceğini bu süreç içinde neler olup biteceğini merak eder. 60'lı yılların çocuğu olan Fogg, yorulma nedir bilmeden geçmişinin anahtarlarını arar, yazgısının temel bilmecesinin yanıtlarını bulmaya çalışır. Manhattan'ın kanyonlarından Utah'ın çöllerine yolculuk yapan Fogg, şaşırtıcı ve zengin olaylarla ve kişiliklerle karşılaşır. Roman, insanların Ay'da ilk kez yürüdükleri yaz mevsiminde başlayıp zaman içinde ileri geri hareket ederek üç kuşağı kapsar. Rastlantı ve belleğin yönlendirdiği Ay Sarayı'nda trajedi ve kefaret ödeme, lirizm ve mizah iç içedir. Bugüne kadar yayımladığı romanlarıyla yaşadığı çağın en iyi, en özgün romancılarından biri olmaya aday gösterilen ve müthiş bir hayal gücüne sahip olduğunu, daha sonra yazdığı Yükseklik Korkusu adlı romanında da kanıtlayan Paul Auster'ın en eğlenceli yapıtlarından olan Ay Sarayı'nın keyifle okunacağına inanıyoruz.

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  16
 • Sayfa sayısı
  336
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  268,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9789750735943
 • Basım tarihi
  Mart 2022
 • Basım yeri
  İstanbul / Türkiye
 • Boyutlar
  12,50cm x 19,50cm

Öne Çıkan Yorumlar

 • Deniz Aras

  27 Ekim 2021, Çarşamba

  1. Bir kitap nasıl bu kadar kurgusal zaman ve mekanlarda geçerken bu kadar gündelik hayatın içinde defaatle hissettiğimiz duygularla örtüşür? Adına kader demeden rastlantıların çokluğuyla bir ayağımızı hep kaderin diriliğinde tutuyor. Spesifik bir karakter, spesifik bir kurgu ve fakat alışık olduğumuz diyaloglar, içinde çoğunlukla kaybolduğumuz sorular...

  2. Devamını Oku
Babil.com