Babil.com
Aylak Adam % 35indirim

Aylak Adam

Bütün Yapıtları

Yusuf Atılgan

Yapı Kredi Yayınları

9,26 TL 6,02 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

Her şeye "karşı" duran, "karşı" çıkan, "karşı" olan bir adam.. Aylak Adam... Bir adı bile yok. "C" diyor Yusuf Atılgan kısaca. İnsan her şeye bunca "karşı"yken kendine de "karşı" olmadan nasıl sürdürebilir bir "karşı" yaşamı/ C., sıradanlığa, tekdüzeliğe, alışılmışsın kolaycılğına hiç mi hiç katlanamıyor. Hem farklıyı, hem doğru olanı arıyor. Çabasının boşuna olduğunun da farkında üstelik. Zor bir karakter, zor bir yaşam, yalın bir roman.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 160
Barkod : 9789750802447

Katkıda Bulunanlar

Editör
Murat Yalçın

Kapak Tasarım
Nahide Dikel

Yeni Bitti

Merak edip aldığım,henüz yeni bitirmiş olduğum kitaptır.Herkesten farklı olan dili okurunu sarıp sarmalarken bolca satır aralarına odaklanıyorsunuz.Altını çizdiğim bir çok bölüm varken, 'Tutunacak bir şey olmadı mı insan yuvarlanır.' cümlesini buraya bırakıyorum.Okunmalı...

Z
Zeynep Uyar  -   23.07.2016
MÜT HİŞ

bitmesin diye iki ileri bir geri okuduğum kitap. İkinci kere okunması gerekenlerden .kesinlikle tavsiyedir.

G
Gülnihal Babur  -   23.03.2016
Aylak'ım Ben

Eğer bir edebiyatsever değilseniz, kesinlikle ve kesinlikle okuyamacaksınz. Atacaksınız bir kenara. Cinsellik çok ön planda diyeceksiniz. Oysa ATILGAN ve onun AYLAK ADAM'I Türk Edebiyatının post-modern anlamda ki en hakiki eseridir. Gerçek okuyucu çok okuyan değil, okuduğunun üzerinde kafa yorandır.

A
Ali Varlı  -   21.03.2016
Defalarca Okunacak Bir Kitap

“Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. İnsanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor. Sokak sinemadan çıkmayanlarla dolu; asık yüzleri, kayıtsızlıkları, sinsi yürüyüşleriyle onu aralarına alıyorlar, eritiyorlar.” Harika bir kitap. Bu kitaptaki karakterler ve tespitler üzerine uzun tartışmalar yapılabilir, hatta sosyoloji tezi yazılabilir. Tekrar tekrar okunmayı hak ediyor bence.

A
Ayşegül Kodaz  -   03.03.2016
Edebiyatın Yapı Taşlarından...

Yusuf Atılgan'ın kendine has, derin ve güzel bir üslubu vardır. Aylak Adam da bu üslubunu kullandığı en güzel örneklerinden biridir. Bay C. ile tanışırsanız eminim ki siz de yeni bir arkadaş edinmiş olursunuz?

H
Hamdiye Öznur Öztürk  -   26.02.2016
...

Son yıllarda bir "moda" gibi yayılan "akım" gibi görülen popüler kitaplardan. Kötü mü hayır değil, ancak her şey gibi bunu da aşırı abarttı insanlar. herkes bir C. oldu...

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   22.02.2016
iyi kitaplar

Türk edebiyatının güzel kitaplarından biri. Okunması lazım gelen kitaplardan biri.

E
Erdal Koyunsever  -   19.02.2016
Favori kitaplarımdan

Ev arkadaşımın zoruyla okumuş olduğum iki kitaptan biri. Ve en sevdiğim Türk Edebiyatı eserlerinden ikisinden biri..Kesinlikle okuyun.

F
Fatih Sarıkaya  -   18.02.2016
Etkileyici

Özellikle genç yaşlarda okunduğunda edebiyat ve hayat hakkında kalıcı izler bırakabilen bir eser. Edebiyatmızın önemli eserlerinden, tavsiye ederim.

Ö
Ömer Faruk Alper  -   11.02.2016
Bay c

Bu kitapla geç tanıştım fakat iyi ki tanıştım..okunmalı mutlaka

H
Hakan Savaş  -   08.02.2016
Bay C

Kafka'nın samsa si Robert musil in niteliksiz adamına benzer bi karakter adı bile olmayan C de sizde kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz.

F
Furkan Der  -   06.02.2016
Mükemmel

İnsan denilen türün sürü psikolojisini, alışkanlıklarını bu kısacık kitapta acımasızca Aylak Adam'ın gözlerinden görüyoruz. Ve her sayfasında yıldırım düşmüşe döndüm. Tek kelimeyle mükemmeldi.

B
Beyza Nur Karaağaç  -   03.02.2016
İyi bir başlangıç

'Sustu .Konuşmak gereksizdi.Bundan sonra kimseye ondan söz etmeyecekti.Biliyordu anlamazlardı.' çok başarılı bir eserdi.Yusuf Atılgan ile tanışmak için iyi bir başlangıç.

K
Kübra Bayrak  -   02.02.2016
Kült Kitap

Lisedeyken felsefe öğretmenim sayesinde tanımıştım Yusuf Atılgan'ı.Henüz tanışmadıysanız daha fazla ertelemeyin.Özgün dilinin ayrımına varın ;)

G
Gamze Taşın  -   02.02.2016
Babil.com  
ISEN