75 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!
Kış Günlerinde İçinizi Isıtacak Çocuk Kitapları Tümünü Gör Tümü

Kışın günler kısalır, tabiat sessizleşir, sanki her canlı kendi kabuğuna çekilmiş, içine dönmüş gibidir. Bu zamanlarda evde sıcacık battaniyenin altında içimizi ısıtacak bir şeyler içip kendin hakkında düşünmenin, bunu yaparken de kitaplardan ilham almanın tadı hep başka olmuştur. Soğuk kış günlerinize eşlik edecek, hepsi birbirinden özel kış temalı 15 çocuk kitabını sizin için derledik. İster tek başınıza, isterseniz de ailecek okuyacağınız bu hikâyelerin her biri soğuk bir atmosferde geçse de umudu, dostluğu, sevgiyi anımsatan, kalpleri sobadan bile daha çok ısıtan türden.

Çocuklar İçin Sürdürülebilir Yaşam Kitaplığı Tümünü Gör Tümü

Yeşil alanların azalması, orman yangınları, denizlerin ve toprağın kirlenmesi, küresel ısınma ile iklim krizi son yüzyılda mavi gezegenin yaşadığı en temel sorunlar arasında. Peki okul öncesi çağdan başlayarak çocuk kitapları çocukların Dünya’ya ve çevreye karşı duyarlılık edinmelerinde faydalı olabilir mi? Bilimsel sorgulamaları temele alan kurgu ve kurgu dışı pek çok kitap, Dünya’nın karşı karşıya kaldığı problemleri anlatmakla kalmayıp sıfır atık ve sürdürülebilir yaşamla ilgili çözümler de öne sürüyor. Keyifli ve sürükleyici bu metinler, doğanın ilham vericiliğiyle birleşerek çocukların eğlenirken eleştirel ve yaratıcı düşünmesini sağlıyor. Biz de farklı yaş grubundaki çocuklar için farklı türdeki “sürdürülebilirlik” temalı kitaplardan bir seçki hazırladık.

Bilmece Bildirmece Dil Üstünde Kaydırmaca Tümünü Gör Tümü

Neredeyse her kültürde önemli bir yer tutan bilmeceler sözlü geleneğin parçası olmaları bir yana bu çağda dahi halen keyif alınarak arkadaş sohbetlerinin, aile muhabbetlerinin bir parçası olmayı sürdürüyor. Özellikle de çocuklar bayılıyor bilmecelere. Onlara meselelere farklı açılardan bakmanın yolunu açan, sorgulamayı ve düşünmeyi öğreten, hayal gücünü geliştiren bilmeceler bazen sözlü kültürden derlenerek bazense tecrübeli yazarlar tarafından yenileri oluşturularak kitaplaştırılıyor. Özellikle çocukların büyük keyif aldığı 15 bilmece kitabını sizler için listeledik.

Matematiği Eğlendirirken Öğreten Kitaplar Tümünü Gör Tümü

Matematikle arası iyi olan çocuk bulmak eskiye nazaran biraz daha kolay olsa da eğitim sisteminin de getirisiyle matematik halen daha korkulu rüya olmayı sürdürüyor. İşte bu noktada alternatif kitaplar imdadımıza koşuyor ve matematiği öğrenmek her zamankinden daha kolay oluyor! Kimi zaman bir maceraya eşlik ederken, kimi zaman bir yemek tarifini denerken veya ilerlemek için şifreleri çözmek gerekirken matematiğin hiç de öyle karmaşık veya işe yaramaz olmadığını fark edebileceğiniz, ilkokul ve ortaokul düzeyine uygun alternatif matematik kitapları seçkisiyle karşınızdayız.

Babil.com