Kitaplardan Kurtulabileceğinizi Sanmayın! Tümünü Gör Tümü

Gelişen teknoloji sayesinde saniyeler içinde en uzak diyarlara gidebileceğimiz, uzakları yakın edeceğimiz günler pek de ötede değil. Yine de hiçbir ulaşım aracı, hiçbir teknolojik gelişme bizi kitapların anlattığı kurmaca yerlere gönderecek güçte değil. Bu yüzden basılı kitaplardan kurtulmak biraz zor görünüyor. Gerçi kurtulmak isteyen kim? Eh yine de insan biraz endişeleniyor doğrusu. Kitaplarla kurduğu bağ çocukken gelişmiş olanlar şanslı. Diğerleri içinse henüz karşılarına onları okumaya bağlayacak kitabın çıkmadığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Belki de aşağıda sıraladığımız her yaştan çocuğa hitap eden, kitap temalı 15 kitaptan biri çocuğunuzun “İşte bu!” diyeceği, ona kitapların büyülü dünyasının kapılarını açan kitap olacaktır. Kim bilir?

Kış Günlerinde İçinizi Isıtacak Çocuk Kitapları Tümünü Gör Tümü

Kışın günler kısalır, tabiat sessizleşir, sanki her canlı kendi kabuğuna çekilmiş, içine dönmüş gibidir. Bu zamanlarda evde sıcacık battaniyenin altında içimizi ısıtacak bir şeyler içip kendin hakkında düşünmenin, bunu yaparken de kitaplardan ilham almanın tadı hep başka olmuştur. Soğuk kış günlerinize eşlik edecek, hepsi birbirinden özel kış temalı 15 çocuk kitabını sizin için derledik. İster tek başınıza, isterseniz de ailecek okuyacağınız bu hikâyelerin her biri soğuk bir atmosferde geçse de umudu, dostluğu, sevgiyi anımsatan, kalpleri sobadan bile daha çok ısıtan türden.

Eğlenceli Deney Kitapları Tümünü Gör Tümü

Öğrenmenin bilinen en etkili yolu deneyimden geçiyor. Boşuna atalarımız “Bir musibet bin nasihattan iyidir.” dememiş. Bir şeyi öğrenmek için ne kadar okursak okuyalım, dinlersek dinleyelim, izlersek izleyelim o şeyi deneyimlediğimiz zamanki kadar hızlı öğrenemiyoruz. Elbette çocuklar da böyle. Bilimin her bir yönünü deneylerle öğrenen çocuklarda öğrendiklerini unutmanın geç, neden-sonuç ilişkisi kurmanın ise hızlı ve kalıcı olduğunu biliyoruz. Öyleyse sıkıcı fen bilgisi kitaplarını rafa kaldıralım. Renkli resimleri, eğlenceli ve açık anlatımı, kolay uygulanabilirliği olan deneylerin toplandığı 15 kitabı gün yüzüne çıkaralım. Deneyerek öğrenmenin tadına bakalım.

Buldum Buldum! Çocuklar İçin 15 Bulmaca Kitabı Tümünü Gör Tümü

İşleyen demir ışıldar, çalışan beyin fokurdar. Beyni çalıştırmanın en eğlenceli ve pratik yolu ise elbette ki bulmaca çözmek. Sadece yetişkinler değil çocuklar da okul öncesi çağından itibaren yaşlarına uygun bulmacalar çözme yoluyla beyindeki nöron bağlantılarını sıklaştırabilir, zekâlarını geliştirebilirler. Önemli olan kendilerine uygun, nitelikli ve eğlenceli sorulara ulaşabilmeleri. Labirentten şekil bulmaya, zekâ sorularından sudokuya dek farklı yaş grubundaki çocuklar için değişik türden bulmacalar içeren 15 kitabı bir araya getirdik. Oyun oynarken kafasını çalıştırmak isteyen minikler bu kitaplara bayılacak.

Resimli Kitaplar Yoluyla Duygusal Farkındalık Kazanmak Tümünü Gör Tümü

Biraz çocukluğumuza dönelim mi? Okula başladığınız günlerde kendinizi nasıl hissettiniz? İlk taşınmanızda yeni mahallenize, yeni evinize hemen alışabildiniz mi? Peki, karanlık gecelerde yatağınızın altından bir canavar çıkacağı hissine kapıldınız mı hiç? Erken çocukluk çağı, duygularla tanışma ve zorlu durumlarla baş etmeye çalışma dönemidir. Bu dönemde çocukları duygularını yönetmelerine yardımcı olacak kitaplarla buluşturarak kendilerinin ve başkalarının duygusal sınırlarını bilerek büyümelerine yardımcı olabiliriz. Çocuk okur kurmaca kahramanlar ve olaylar sayesinde ifade ederken zorlandığı konulara dair özdeşlik kurabilir. Karakterlerle özdeşim kuran çocuk, duygularını anlamlandırıp açıklayabilir. Okul öncesi dönemde duygusal farkındalık konusunda birer araca dönüşen resimli kitaplar arasından 15’ini sizin için bir araya getirdik.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç