ÜYE OL        GİRİŞ   
Bağımlılıktan Kurtuluş % 30indirim

Bağımlılıktan Kurtuluş

Alkol ve Madde Bağımlılıkları Nelerdir? Nasıl Baş Edilir?

Ertuğrul Köroğlu

Esenkal Yayıncılık

30,00 TL 21,00 TL
46 adet stoklarımızda

Bu kitapta, bağımlılığın nedenleri, sorunun nasıl tanınacağı ve tanımlanacağı, bağımlılığın getirdiği istenmedik sonuçlar ya da bağımlılıktan kaynaklanan sorunlar ele alındıktan sonra bağımlı kişilerin nerede ve nasıl tedavi olabilecekleri ve tedavi süreciyle ilgili bilgiler verilmektedir.

Madde kullanımı sorunuyla uğraşırken değişik birtakım aşamalardan geçilir. Yine bu kitapta, değişmenin evrelerinin neler olduğu ve her bir evreyi geçmek için ne gibi işlemlerin yapılması gerektiği anlatılmaktadır.

Alkol ve madde bağımlılığı, kurtulunamayacak ya da içinden çıkılamayacak bir durum değildir. Burada çok önemli bir konu, bırakmanın gerekliliğini kişinin kendisinin kavraması ve bırakmak için kişinin kendi gerekçelerini yeterince olgunlaştırıp karar vermesi ve bu kararının arkasında durmasıdır.

Bu süreçte, bir uzmandan yardım alınması, gerekiyorsa donanımlı bir AMATEM'e yatarak yapılandırılmış bir tedavi sürecine katılınması ve bu süreçte psikoterapi ve uğraşı terapilerinin yanı sıra kendi başına atlatılamayacak yoksunluk belirtilerinin uzmanların yardımıyla üstesinden gelinmesi gerekir.

Bu yolculukta, bağımlı hasta ve hasta yakınlarına kolaylıklar diliyorum... Bu kitabımın da bu yolculukta yararlı olmasını diliyorum. Biz psikiyatristler ve klinik psikologlar, "güzel bir gelecek, bu kararmızla gelecek" sloganıyla hep yanınızda olduğumuz vurgulamak istiyoruz...

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 14,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 258
Barkod : 9786050620313

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
İsmail Kalender

Babil.com  
TOPRAK