ÜYE OL        GİRİŞ   
Bam Teli % 30indirim

Bam Teli

Aydil Erol

Akıl Fikir Yayınları

30,00 TL 21,00 TL
Stoktan Teslim

Türk fikir, bilim ve sanat hayatının önde gelen kişilerinden bazılarıyla yapıp yayınlamak imkanı bulduğumuz mülakatlar umduğumuzdan da büyük ilgiyle karşılandı. Eksik olmasınlar, sevgili okurlarımızın ve dostlarımızın gösterdikleri ilgi kimi zaman göz yaşartıcı dereceye vardı.

Bazı yazılarımız kimi öğretim üyelerince “Edebiyat kitaplarına röportaj örneği olarak girecek derecede başarılı ve güzel” olarak nitelendirildi. Kimisi de: “İlk defa yanlışsız bir röportajımın çıktığını görüyorum”, bazısı da “Bizim hocayı ne güzel anlamış ve ne güzel de anlatmışsın” dedi. Hamdi Mert hoca “sayın Aydil Erol nefis bir buluşla ve hayal-kurgu tarzında Mehmet Akif’le mülakat yapmış. Bu mülakat okunmalı... Akif’in bu millete aşk derecesindeki bağlılığı; Kuran’ı yorumu; İslam anlayışı; “Batı”ya bakışı ve inkisarları, hayal kırıklıkları yeniden hatırlanmalı diye düşünüyorum.” Aynı röportajda geçen, Akif’in “Türklüğe hiç kimsenin horozlanmasına tahammül edemem” sözleri büyük bir yankı buldu: Kimi yazarlar yazılarında, kimi hatipler konuşmalarında kullandılar. Sık sık, “Falancıyla niye görüşmedin?..”, “Filancıyla da konuşsan nasıl olur?” gibi sorularla da karşılaştık. Bu soruların hepsi de yerinde, hepsi de haklıydı.

İlgili kişilerin tatlı bir hülya gibi, renkli bir rüya gibi emsalsiz şahsiyetlerinden ötürü, birkaç yazımıza da röportaj özelliği taşımamasına rağmen zevkle yer verdiğimizi söylemezsek kendimizi eksik konuşmuş sayacağız.

“Az söyle, öz söyle; bir hoşça söz söyle” öğüdünü dinleyip yazımızı noktalarken, ilgi gösterenlere gönüller dolusu teşekkürlerimizi sunuyor, hepsini saygılarla selâmlıyor, okuyucuyu da yazılarla baş başa bırakıyoruz.

Aydil Erol

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 21,00 x 13,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 272
Barkod : 9786052068540

Kategoriler

Babil.com