Babil.com
Başıboş Bir Yolculuktan Notlar % 40indirim

Başıboş Bir Yolculuktan Notlar

Fernando Pessoa

Kırmızı Kedi Yayınevi

10,19 TL 6,11 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

Ardında edebiyatın her alanından binlerce sayfalık eserler bırakmış, 20. yüzyılın en kendine özgü yazarı,şairi Fernando Pessoa’dan (1888-1935) bir güldeste, tanımayanlar için tanışma vesilesi...

Pessoa’nın gözde temaları olan “düşünmek, hissetmek”, “düşlemek,yaşamak”, “dış,iç” karşıtlıkları, “kendiyle ben arasındaki mesafe”, Tanrı, teozofi, mitler, yitim duygusunun sürekliliği gibi kavramlar etrafında dolanıp duran kısa metinler, cümleler, dizeler... Baştan sona ya da atlayarak okunabilecek, Pessoa’nın şiirli felsefesinin tek bir cümlesiyle günler geçirmeye imkân tanıyan bir seçki...

“Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek).”

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 18,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Portekizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 104
Barkod : 9786059908214

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Işık Ergüden

tanışma kitabı

Portekiz'li yazar Pessoa'yı merak edenler için tanışma niteliğinde en doğru kitabın bu olduğunu düşünüyorum. Fernando Pessoa'nın gerek kendi adıyla gerek yarattığı farklı karakterler aracılığıyla yazdığı kitaplardan altı çizilesi cümlelerin toplandığı, bir aforizma kitabı diyebiliriz.

A
Alican Sunal  -   02.05.2016
ÇOK İYİ

Pessoa'nın farklı takma adlarla bir çok eser bulunmakta ve bunlardan sadece biri yaşarken yayınlanmış. Bu farklı takma adlar sadece biri isimden ibaret değil her bir takma ad aslında başka bir felsefesi olan kişilik bu yönüyle öne çıkıyor Pessoa işte bu kitapta da o farklı kişilerden kısa kısa bölümler bulacaksınız yazarla tanışmak için iyi bir kaynak.

B
Burak Akgün  -   06.03.2016
Okunmalı

Pessoa'nın çeişitli takma adlarla yayınladığı eserlerinden kısa kısa seçmeler. Ben çok beğendim. Tüm kitaplarını okuma fırsatı bulamayacağınız için gayet güzel ve değerli bir kitap oluyor.

K
Kerim Azak  -   09.02.2016
Babil.com  
ANDUIN