Batı Çıkışı

173,01 TL Bu alışverişten kazancınız: 45,99 TL
24 Saatte Kargoda

Kitap Hakkında

Vatanından Koptuğunda Kapkaranlık Bir Bilinmezin İçinde Sürüklenen Yaralı Bir Kuşa Dönüşürsün.

Nadia. Harika bir mizah duygusuna sahip, gecenin geç saatlerinde balkonunda sigara içmeyi seven, bulunduğu kültürün sınırlarına meydan okuyan, bağımsız bir genç kadın.
Ve Saeed. Nazik, çekingen ve teleskobuyla geceleri balkonundan yıldızları izlemeyi seven ince ruhlu bir genç adam.
Batı Çıkışı işte bu iki gencin ve aynı zamanda bugünümüzü ve geleceğimizi nasıl yaşadığımızın hikâyesi…
Nadia ile Saeed âşık olup bir gelecek inşa etmek isterken yaşadıkları ülke savaşla paramparça oluyor. Sadece onlarınki değil, aynı zamanda tüm dünya toplumsal bir krizin eşiğinde ve bu iki kayıp ruh, yangın yerine dönen dünyada kendilerine bir yol açmaya çalışıyor.
Mohsin Hamid radikal bir umudun öyküsünü yazmış ve hem insanlığa hem hayal gücüne olan inancınızı güçlendirecek bir deniz feneri inşa etmiş.
 
 
“Dünyayı yöneten büyük güçlerin dinî ve etnik ayrımcılığı normalleştirdiği bir çağda Mohsin Hamid iki başkarakterine, milyonlarca okuyucuya ve bize biraz olsun teselli veriyor: Geleceği yeniden kurgulayabilir, yeni bir düzen inşa edebilir, hayatı güzelleştirebiliriz.”
Boston Globe
 
“Hamid sanki Amerika’ya ve dünyaya neler olacağını biliyormuş da bize geleceğin bir haritasını sunuyormuş gibi. Hem ürkütücü hem de tuhaf bir biçimde umut dolu.”
Ayelet Waldman, New York Times Book Review
 
2017 Man Booker Ödülü Finalisti
2018 Los Angeles Tımes Kurgu Ödülü
Ve Aspen Edebiyat Ödülü Sahibi
2019 Uluslararası Dublın Edebiyat Ödülü Finalisti
Dayton Barış Ödülü Finalisti
Barack Obama’nın Tavsiye Ettiği En İyi 10 Kitaptan Biri

“Mohsin Hamid en temel ve en önemli soruyu irdeliyor: Kendimizi, ‘öteki’ olmadan kavrayabilmek mümkün mü? Ve belki de Batı Çıkışı’nın en dikkat çekici yanı, savaşın aslında gündelik hayatı zannettiğimiz kadar etkisi altına alamadığı… Her şeye rağmen yaşamın küçük zevkleri ve aşk, savaşın dehşetine meydan okumayı sürdürebiliyor.” 
Los Angeles Times
 
“Ürkütücü bir biçimde gelecekten haber veriyor.” 
Joyce Carol Oates
 
“Mutlaka kulak verilmesi gereken bu şiirsel roman Nadia ile Saeed’in hayallerini ve düş kırıklıklarını konu ederken insanlığın ortak değerlerini bir kez daha önümüze sunuyor.” 
The Oprah Magazine
 
“Göçmen olmanın ne demek olduğunu anlatan muhteşem güzellikte, düşündürücü bir kitap. Günümüz dünyasının en önemli sorununu kavramak isteyen herkes okumalı.” 
Sarah Jessica Parker
 
“Nadir görülen bir yazım tarzına sahip Hamid, kuşatma altındaki bir kentte barınamamanın nasıl bir deneyim olduğunu anlatıyor ve şiddetin hayatlarımızı nasıl değiştirdiğini gösteriyor. Gerçeğin ve gerçekdışının dengeli bir şekilde harmanlandığı bu kitapta, kendimizi dünyanın geleceğine işaret eden kurgu ürünü bir evrende buluyoruz.”
Michiko Kakutani

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Yayınlanma Tarihi
  7 / 2019
 • Yayınlanma Sayısı
 • Sayfa sayısı
  184
 • Ağırlık
  184
 • Boyutlar
  14 x 21
 • Cilt Tipi
  Ciltsiz
 • Kağıt Cinsi
  2. Hamur
 • Yayınlandığı Konum
  Türkiye
 • Cep Boy
  Hayır
 • Barkod
  9786052997062
   Babil.com
   Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç