Babil.com
Batı Müziği Solfej Alıştırmaları % 20indirim

Batı Müziği Solfej Alıştırmaları

Abdullah Önlü

Akademisyen Kitabevi

30,00 TL 24,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
1 adet stoklarımızda

Solfej, sözlüklerde “herhangi bir müzik yazısını süre, yükseklik ve ritimleri ile birlikte seslendirmek” olarak tanımlanmıştır. Bununla birlikte solfej çalışmalarının nihai hedefinin, notayı değil müziği okumak olduğu unutulmamalıdır. Bu çalışma bu amaç gözetilerek tasarlanmıştır. Bu sebeple kitaptaki solfej alıştırmalarını mümkün olduğunca müzikal olarak yoruma açık bir tarzda ve melodik zenginlikte yazmaya gayret ettim.

Temelde aralık algısını ve müzikal ifade ile nota okuma becerisini geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmış olan alıştırmalar, özellikleri bakımından; basit ve birleşik zamanlarda yazılmış alıştırmalar (1-59 arası), karma zamanlarda yazılmış alıştırmalar (60-63 arası), aktarıma
yönelik alıştırmalar (64-73 arası) ve iki sesli alıştırmalar (74-77) olarak dört grupta toplanmıştır.

Kendi içinde kolaydan zora doğru sıralanmış olan alıştırmaların serbestçe yorumlanabilmesine olanak sağlamak için, gerekmedikçe hız, ifade veya gürlük terimleri kullanılmamıştır.

Bu çalışma, sınıf ortamında toplu okumalara uygun olduğu gibi bireysel olarak da okumaya uygundur. Kitaba ek olarak alıştırmaların tarafımdan yapılmış piyano eşlikli kayıtlarına, aşağıda bulunan QR kodu okutularak ya da url adresinden ulaşılabilir. Piyano eşlikleri ezginin ön planda olduğu serbest bir tarzda canlı olarak dijital piyano ile kaydedilmiştir.

Bu çalışmanın şekillenmesinde görüşlerine başvurduğum öğrencilerime ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hayatımın her anında desteğini bir an olsun esirgemeyen sevgili eşime sonsuz teşekkürler.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 112
Barkod : 9786257707749
Babil.com  
NOGROD