Babil.com
Benim Adım Kırmızı % 35indirim

Benim Adım Kırmızı

Orhan Pamuk

Yapı Kredi Yayınları

42,00 TL 27,30 TL
 
0/5 (0 kişi)
374 adet stoklarımızda

Orhan Pamık'un "en renkli ve en iyimser romanım" dediği Benim Adım Kırmızı 1591 yılında İstanbul'da karlı dokuz kış gününde geçiyor. İki küçük oğlu birbirleriyle sürekli çatışan güzel Şeküre, dört yıldır savaştan dönmeyen kocasının yerine kendine yeni bir koca, sevgili aramaya başlayınca, o sırada babasının tek tek eve çağırdığı saray nakkaşlarını saklandığı yerden seyreder. Eve gelen usta nakkaşlar, babasının denetimi altında Osmanlı Padişahı'nın gizlice yaptırttığı bir kitap için Frenk etkisi taşıyan tehlikeli resimler yapmaktadırlar.Aralarından biri öldürülünce, Şeküre'ye aşık, teyzesinin oğlu Kara devreye girer. İstanbul'da bir vaizin etrafında toplanmış, tekkelere karşı bir çevrenin baskıları, pahalılık ve korku hüküm sürerken, geceleri bir kahvede toplanan nakkaşlar ve hattatlar sivri dilli bir meddahın anlattığı hikayelerle eğlenirler. Herkesin kendi sesiyle konuştuğu ölülerin eşyaların dillendiği, ölüm, sanat, aşk, evlilik ve mutluluk üzerine bu kitap, aynı zamanda eski resim sanatının unutulmuş güzelliklerine bir ağıt.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 552
Barkod : 9789750825927

Katkıda Bulunanlar

En iyi Kırmızı

Kitabın ortalarında aranan imza vs. çok uzun ve sıkabiliyor. Fakat nakkaşlık üstüne büyük bir destan var. Sanatın konuştuğu bir kitap. Kitapla birlikte yaşanan olayların heyecanı yaşıyor ve hissediyorsunuz. Gerçekten en iyi romanlarından biri.

İ
İlhan Berk Demiröz  -   06.08.2016
minyatür

Orhan Pamuk'un en sevdiğim kitabı. Olay örgüsü muhteşem, dili akıcı, sonu da şaşırtıcı.

C
Cansu Akın  -   02.03.2016
okumaya değer

ilk başlarda sıkılmıştım ama sonlara doğru sürükledi baya kitap.

O
Onur Tosun  -   15.02.2016
benim adım kırmızı

Farklı kahraman bakış açılarıyla dikkat çeken kitap... Fakat yazarın ara sıra olaydan uzaklaşması okuyucuyu zaman zaman sıkabiliyor.

M
Muhammed Kadir Erdem  -   13.01.2016
Babil.com  
TOPRAK