ÜYE OL        GİRİŞ   
Benim Hüzünlü Orospularım % 30indirim

Benim Hüzünlü Orospularım

1982 Nobel Edebiyat Ödülü

Memoria de Mis Putas Tristes

Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınları

15,00 TL 10,50 TL
Stoktan Teslim

Benim Hüzünlü Orospularım’ın başkişisi, yaşamı boyunca hiçbir kadınla parasını ödemeden sevişmemiş yaşlı bir gazeteci. Yalnızlığının çaresini günlük, sıradan ilişkilerde aramış bu çirkin ve çekingen ihtiyar, 90. yaş gününde kendine hiç alışılmamış bir armağan vermeye kalkışıyor. Eskiden tanıdığı bir genelev patroniçesini arayıp el değmemiş bir genç kızla birlikte olmak istediğini söylüyor.

Patroniçe, onun bu isteğini yerine getirecek, ama yaşlı adam her ziyaretinde “uyuyan güzel” Delgadina’yı seyretmekle yetinmek zorunda kalacak, yaşamının güzünde kendisine böylesi bir oyun oynayan yazgısına boyun eğecek; ne ki bu çok özel ilişkiden o güne değin hiç tatmadığı bir aşk doğacaktır.

García Marquez, yaşlılığın hüznünü olağandışı bir aşkın coşkusuna dönüştürüyor. Belki de ölümü güzelleştirmek için... Ustanın elinden yaşlılığa, cinselliğe, aşka ve ölüme bir güzelleme.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İspanyolca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 94
Barkod : 9789750705243

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
İnci Kut

Kapak Tasarım
Ayşe Çelem Design

Hazırlayan
Pınar Savaş

Sıkıcı ..

Adı dikkat çekip alıyordur bana kalırsa çoğu kişi. Ne yazık ki adı gibi dikkat çekici bir öykü değil. Sıkıyor bir yerden sonra hoşunuza gitmemeye başlıyor. Özellikle daha önce hiç Marquez okumamışlara tavsiyem bu kitaptan başlamayın.

B
Burak Akgün  -   01.03.2016
Güzel kitap

Marquez'in okuduğum ilk kitabıydı.Sizde ilk defa okuyacaksınız bence bu kitaptan başlayabilirsiniz ;)

G
Gamze T.  -   01.03.2016
Çekilmez

Konu itibariyel bana "çekilmez" geldi. Yarım bıraktığım tek Marquez kitabı. tamamlayabilmeyi isterdim. Ancak konuya tahammül edemedim.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   19.02.2016
Gereksiz

Okuduğum en kötü kitaplardan biri olarak hayatım boyunca hatırlayacağım iki Marquez eserinden biri. Yüz Yıllık Yalnızlık gibi muhteşem bir kitabı yazan bir insanın bu kadar saçma sapan kitaplarının olması ve bunların da meşhur edilmesi akıl alır gibi değil. Konu şöyle; 90. yaş gününde kendine genç ve bakire bir kız ısmarlayan kahramanımız bu kıza aşık oluyor ve bitmek bilmeyen, anlamsız, sanatsal film tadında masadaki şişelerin, camdaki buğunun falan betimlendiği iğrenç bir kitap çıkıyor ortaya.

M
Mert Erdem  -   08.02.2016
Babil.com  
ATES