Babil.com
Beş Çember Kitabı % 25indirim

Beş Çember Kitabı

Klasik Strateji Rehberi

Go Rin No Sho

Miyamoto Musashi

Anahtar Kitaplar Yayınevi

15,00 TL 11,25 TL
 
0/5 (0 kişi)
2 iş gününde temin

1584’de doğan Miyamoto Musashi, Japonya’nın en tanınmş savaşcılarından biri oldu. Bir Samurai idi ve 30 yaşına geldiğinde 60’dan fazla döğüşü kazanmış, karşıtlarının tümünü öldürmüştü. Yenilmezliğine güven getirdikten sonra, “Kılıç Yolu“ felsefesini biçimlendirmek için çalışmaya koyuldu. Beş Çember KitabıI’nı, 1645 yılında ölmeden birkaç hafta önce çekildiği Kyushu dağlarındaki bir mağarada kaleme aldı
Beş Çember Kitabı, tüm savaş sanatları kaynakçalarının temel yapıtıdır; ama ardındaki -Zen, Shito ve Konfüçyüs düşüncelerinden etkilenen -felsefe, savaş sanatları dışında pek çok alana da uygulanabilir. Örneğin pekçok Japon işadamı, kitaptan bugün iş alanlarında bir rehber olarak yararlanmakta, satış kampanyalarını, Musashi’yi harekete geçiren aynı enerjiyle askeri harekatlar gibi örgütlemektedirler.
Musashi, Japonlarca Kensai ya da “kılıç piri“ kabul edilir. Yaşamının gerçekleri Batılı okura acımasızlık gibi görünse de, Musashi aslında dürüst bir idealin peşinde olmuştur, ve gerçekliği Beş Çember Kitabı’nda ortaya çıkar. Kitap muharebe stratejisi üzerine bir tez değildir; Musashi’nin deyişiyle, “stratejiyi öğrenmek isteyenler için bir rehber“ dir ve her rehberde olduğu gibi, içeriği daima öğrencinin anlık kavrayışını bir miktar aşmaktadır.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2006
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 107
Barkod : 9789757787150

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Sibel Özbudun

Okumanın avantaj sağladığı kitaplardan.

Musashi tarihin en büyük stratejistlerinden biri.Beş Çember Kitabı,Savaş Sanatı ile birlikte Doğu kültürünün en önemli iki kitabı.Yazılanların her alana ve günümüze uyarlanabilir olması onu diğer kitaplardan ayıran önemli bir özellik.

E
Eyüp Berk Batuhan  -   23.02.2016
Babil.com  
ATES