ÜYE OL        GİRİŞ   
Beş Şehir % 32indirim

Beş Şehir

Ahmet Hamdi Tanpınar

Dergah Yayınları

23,00 TL 15,64 TL
105 adet stoklarımızda

"Beş Şehir’in asıl konusu hayatımızda kaybolan şeylerin ardından duyulan üzüntü ile yeniye karşı beslenen iştiyaktır. İlk bakışta birbiriyle çatışır gibi görünen bu iki duyguyu sevgi kelimesinde birleştirebiliriz. Bu sevginin kendisine çerçeve olarak seçtiği şehirler, benim hayatımın tesadüfleridir. Bu itibarla onların arkasında kendi insanımızı ve hayatımızı, vatanın manevî çehresi olan kültürümüzü görmek daha da doğru olur."

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2016
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 224
Barkod : 9789759955694

Katkıda Bulunanlar

Editör
İnci Enginün

Kapak Tasarım
Ercan Patlak

Hazırlayan
İnci Enginün

Şehrin 5'i

Anlatılan şehirler çok manidardır. Bu topraklarının özelliklerini içinde barındıran ve hala değerini yitirmemiş şehirlerdir. Okurken adeta şehirlerle bütünleşiyorsunuz. Bir ana gibi hasret duyuyorsunuz. Tavsiyemdir.

A
Ali Varlı  -   21.03.2016
Mutlaka okunmalı.

Edebiyatımızın en gözde isimlerinden biri. Mutlaka okunmalı ve okutulmalı.

E
Erdal Koyunsever  -   21.02.2016
Tanpınar'ın gözünden Beş Şehir

Ahmet Hamdi Tanpınar.. Edebiyatımızın en önemli isimlerinden köşetaşlarından birisi..Hiç Şüphemiz olmasın Tanpınar'sız bir Türk Edebiyatı bugün var olsaydı bir çok açıdan eksik olacaktı. Tanpınar Edebiyat Tarihi,şiir,roman,öykü,biyoğrafi,deneme gibi edebiyatın farklı türlerinde eserler vermiştir. Beş Şehir Tanpınar'ın deneme -geziyazısı türündeki bir eseridir. Tanpınar'ın gözlerinden bu beş şehire tutulmuş bir ışık. Tanpınar'ın eşsiz üslubuyla bu beş şehiri okumak büyük bir edebiyat şöleni..

M
Mesut Kaşıkcı  -   04.02.2016
Babil.com  
SU