Picture of Besim Tibuk: Asabı Bozuk Liberal-Liberal Demokrat Parti ve Kıbrıs

Besim Tibuk: Asabı Bozuk Liberal-Liberal Demokrat Parti ve Kıbrıs

78,75 TL Bu alışverişten kazancınız: 26,25 TL
5 iş gününde temin Standart Teslimat : 31-03 Nisan

Ürün Hakkında

Besim  Tibuk biyografisinin ikinci kitabı olan Asabı Bozuk Liberal,1994 yılında Liberal (Demokrat)Parti’nin (LDP) kuruluşundan bugüne,Tibuk’un siyasi hayatına ve Kıbrıs’taki yeni zamanlarına odaklanıyor.
‘’Biz devleti yönetmeye talibiz,insanların kalbini ve beynini değil !’’
Diyerek siyasete atılan Besim Tibuk ve arkadaşlarının LDP macerası bu kitapta,Türk siyasetinin yaşadığı dönüşümlerin perspektifinde ele alınıyor.Böylece,Türkiye’nin yakın tarihinde yaşadığı siyasi ve toplumsal kırılmalarda,Tibuk’un durduğu yerin ne kadar değerli ve özel olduğu da anlaşılıyor.
Sadece o mu ?
‘’Halka hizmet etmeyeceğiz.Devletin verdiği her hizmet ;kalitesiz,pahalı ve verimsizdir’’ gibi ezber bozan düşünceleriyle Türk siyasetinin ‘’en Liberal’’ismi olan Besim Tibuk,siyasetçi kimliği ile toplumda beklediği karşılığı bulamasa da,öne sürdüğü hangi fikirlerle sonradan gelen iktidarlara ilham verdi ?
Siyasette yaşadığı hayal kırıklığının ardından,politikayı bırakıp NET Holding’in dümenine yeniden geçen Tibuk’un iflas etmek üzere olan bir şirketi bugün Kıbrıs’ın turizm devine nasıl dönüştürdü ?
‘’Hürriyet tılsımlı bir kelimedir.Bitkileri ve çiçekleri ;nasıl ki güneş,toprak ve su geliştirirse,insanlığı da hürriyet geliştirir’’ diyen Besim Tibuk’un Kıbrıs’taki yaşamı,ona nasıl ilham verdi ?Geçmişteki bazı siyasi düşüncelerine dair,bugün yaşadığı pişmanlıkların temelinde neler yatıyor ?Türkiye’nin geleceğine nasıl bakıyor ?
Bu ve buna benzer bütün soruların cevabı,Asabı Bozuk Liberal’de veriliyor.
Gerçek Besim Tibuk’la tanışmaya hazır mısınız ?

.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

  • Kağıt cinsi adı
    2. Hamur
  • Dil
    Türkçe
  • Barkod
    9786051245690
Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç