ÜYE OL        GİRİŞ   

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu % 40indirim

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Modern Klasikler Serisi

Brief Einer Unbekannten

Stefan Zweig

İş Bankası Kültür Yayınları

6,00 TL 3,60 TL
4639 adet stoklarımızda

Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920’li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun "gönderen"inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". Kadın büyük tutkusunu hep bir "bilinmeyen" olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde "taraflar" değil, sadece tek bir "taraf" vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda "mutlak aşk" kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olması da bir ihtimal!

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,50 x 20,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Almanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 68
Barkod : 9786053606604

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ahmet Cemal

Editör
Ruken Kızıler

Düzelti - Redaksiyon
Aslı Yalkut

Stefan Zweig

İlk bu kitabıyla başlamıştım. Sonra hepsini okudum 🙂

İ
İlke Çelik  -   22.04.2019
EN İYİLERİNDEN !

Stefan Zweig'in neredeyse bütün eserlerini okumuş biri olarak şunu söyleyebilirim, bu yazarın kitaplarının hepsi çok iyi ama bu kitap Korku kitabı ile birlikte diğerlerinden de iyi.

A
Ali Gündüz  -   21.10.2017
10/10

Gerçekten çok güzel bir kitap. Stefan Zweig okumamış olanların bu kitapla başlamasını tavsiye ederim.

M
Mehmet Furkan Özbey  -   03.09.2017
Harika

Sonuna kadar hep bir umut içerisinde okudum, keşke böyle hüzünlü bitmeseydi.

S
Sevgi Uzun  -   30.05.2017
Bilinmemek

''Sana, beni asla tanımamış olan sana.'' Bu eseri anlatmak için şu ifade bile tek başına yeterli aslında. Öyle ki bu ifade her insanın içinde yer eden tanınma bilinme isteğinin, hele ki aşık olduğu insan tarafından farkına varılma ihtiyacının ölene kadar karşılanmamış olmasının acısını taşımaktadır. Genç ve güzel bir kadının çevresindeki en saygın erkekler tarafından fark edilmiş, beğenilmiş, aşık olunmuş bir kadının çocukluğundan beri kalbinin mühürlü olduğu erkek tarafından, onun çocuğunun annesi olacak kadar yakınlık kurup, aynı zamanda onu tanımayacak kadar uzak olan adam tarafından fark edilmemek. Ne derin acı... ''Sana, beni asla tanımamış olan sana.''

H
Hilal Özçelik  -   19.05.2017
Manidar

Platonik aşkın; aşkı besleyen tarafından kimi zaman karşılıklıymış gibi yaşandığı kimi zaman umutsuzca sevmenin anlatıldığı. Karşılıklı sahiplenilemeyen bir aşkın bedelini çeken iki beden... Bir çocuk babasız, bir kadın kocasız. Sevilen sevildiğinden habersiz seven nasıl sevdiğinden bihaber. Okurken yaşayacağınız hatta kızacağınız, sıkıldığınızı zannettiğiniz noktada toparlanacağınız türden bir kitap. Etkisinde bırakıyor. (Romanın konusunu ciddiye alırsak ne gereği var birinin peşinden bu kadar tutkuyla gitmeye. Üstelik bir çocuk sahibi olup ondan habersiz büyütmeye...)

S
Saadet Topçu  -   23.02.2017
zweig

En beğendiğim yazarlardan biridir Zweig... Bir oturuşta bitirebileceğiniz akıcı bir kitap.

A
Ali Okur   -   08.02.2017
Harikaydı!

Okurken,bu kadarda olamaz,sonu gelmeli bu aşkın diye düşündüren bir kitaptı.Kadının mektup boyunca aşkına olan çaresizliği insanı üzüyor.Sonunda keşke daha farklı olsaydı diyorsunuz.Kesinlikle okunmalı.

Z
Zeynep Usta  -   01.11.2016
yorumum

kitap çok fena kalbe dokunuyor çerez gibi bir kitap hemen bitiyor :)<br />

Ş
Şeymanur Yağcı  -   23.08.2016
Çok Güzel

"Ve insanların arasında yanlız olmaktan daha korkunç bir şey yoktur."<br />Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'na tam anlamıyla bayıldım. Gerçek şu ki çoğu zaman klasik okumaktan zevk almıyorum. Bunun nedeni okumayı seçmiş olmadığım kitapların zorunlu olarak okutulması. Bu da ister istemez bende bir önyargı yarattı.<br /> Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu şu sıralar oldukça popülerleştiği için ben de merakla okumaya başladım. Ve çok önemli bir ayrıntı ile. Bu kitaba kendi isteğimle başlamıştım. <br />Zaten çok ince olan bir kitap olduğundan bir çırpıda bitti. Ve ben kesinlikle hayran kaldım. Zekice bir kurgu, mükemmel bir anlatım. Sizlere kesinlikle öneririm. Özellikle klasikler konusunda benim gibi sıkıntılarınız varsa bu kitap bir adım atmak için birebir. Bu kitap sayesinde klasiklere olan önyargım kalktı. Ben de artık yavaş yavaş klasiklere yönelmeye başlayacağım

K
Kitap Muhafızları  -   21.08.2016
MÜTHİŞ

Çok akıcı ve anlamı bir kitaptı. Zweig'ın en sevdiğim kitabı.

A
Atahan Yeşil  -   12.08.2016
HARİKA!

Stefan Zweig'dan okuduğum ilk kitaptı ve gerçekten yazarın diline bayılmıştım.Yazarın bir erkek olarak bir kadının duygu ve düşüncelerini bu kadar güzel aktarması gerçekten çok etkileyiciydi.Bir solukta okuyacağınız ama etkisinden uzun süre çıkamayacağınız bir kitap.Kesnlikle herkesin okuması gerekn bir kitap.

S
Sevgi Bayrak  -   03.08.2016
?

Sanırım en çok merak ettiğim kitaplardan biri okumak için sabırsızlanıyorum.<br />

A
Ayça Harmankaya  -   03.08.2016
5/5

O kadar akıcı, anlatımı etkileyici, istemsizce empati yaptıran bir kitaptı ki tadı damağımda kaldı. Harika ötesiydi! 😘

B
Beyza Toprakkale  -   27.07.2016
Yorumlar üzerine

Yorumlar üzerine merak edip şuan alışveriş listeme eklediğim kitap.

Z
Zeynep Uyar  -   23.07.2016
etkileyici

Yüreğime en dokunan kısmı burası sanırım: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". <br />Mutlaka okunmalı...

Z
Zeynep Uyar  -   23.07.2016
Çok güzel

Dün akşam okuyup bitirdim fakat bir süre sonra madem başladım bitireyim modunda devam ettim. Yazarın betimlemeleri üslubu konu her şey harika fakat yoğun aşk kitabı olmasından dolayı çok sevemedim. Ara ara aşk kitapları okurum ama bu kadar yoğununu sevmiyorum siz de alırken bu konuya dikkat edin. :)

S
Süleyman Özcan  -   19.07.2016
Muhteşem

Aşkı bu kadar narin, saf aynı zamanda yakıcı ve yıkıcı bir şekilde anlatan başka bir kitap okumadım. 88 sayfanın içinde nasıl bir hazinenin saklı olduğunu gördüğünüzde hayatınızda okuduğunuz en etkileyici kitap oduğunu anlayacaksınız. Okumayanlar mutlaka okumalı. Okuyanlar tekrar okumalı.. :)

B
Buse Yakarışık  -   23.06.2016
Müthiş !

Bu kadar güzel bir kitabı okumanın haklı gururunu yaşıyorum. Her satırındaki o dehşet derinlikleri olan dehlizlerin içinde adeta kayboluyorsunuz.<br />Hassasiyetin doruk noktalarında dolaşıp, ruhunuzu besleyen bu hayat damlalarında adeta coşacaksınız. Defalarca okumayı isteyebileceğim ender kitaplardan biri olacak benim için. Alın ve defalarca okuyun.

O
Onur Erol  -   21.06.2016
Stefan Zweig

Romanı okurken Stefan Zweig'in içinde bir kadın yaşadığını zannedecek kadar etkileneceksiniz romandan.

Y
Yunus Emre Öztürk  -   18.06.2016
etkileyici

kitabın içindeki duygular çok saf,çok güzel

S
Sude Aksu  -   16.06.2016
Empatik

Erkegin yerine koydugumda kendimi, nasil yani bu kim nasil olur sorularini ; kadinin yerine koydugumdaysa 'sen misin beni kendine asik eden'i aklima getirdigim kitap.

H
Hilal Uyar  -   03.06.2016
Muhteşem!

Kitap uzun bir mektuptan oluşuyor. Bir kadının, onu hiçbir zaman tanımamış olduğu adama olan aşkının mektubu. Kitabı bitirdiğinizde bir burukluk hissediyorsunuz. Gözlerinizin dolup taştığını sonradan fark edeceğiniz kadar akıcı ve sürükleyici bir kitaptı. Stefan Zweig okumak istiyorsanız bu kitabı ile başlayabilirsiniz.

A
Aysu Bulut  -   30.05.2016
"Meçhul..." bir kadından mektup

Kitabin "meçhul bir kadından mektup" adlı versiyonu adindan mıdır bilmem seneler önce günlerce pesinden koşturtmuştu beni.. O zamanlar bulamamış sonra hic ummadigim bir zamanda karşılaşmıştım kendisiyle.. O mechul kadını hatırladıkca hala tekrar tekrar okurum..

T
Tuğçe Şen  -   17.05.2016
klasikler

Modern klasik serisinin eşsiz yapıtı

T
Tevfike Miraç Sena  -   18.03.2016
uzun öykü

Aşkın psikolojik çözümlemesinin yalnızca tek kişinin iç dünyasından yola çıkarak yapıldığı harikulade bir uzun öykü. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'nda bir kadının dilinden sevmiş ve kendisini tanımayan erkek için kaleme aldığı mektupta aşk öyküsünü çok güzel anlatmış.

A
Aslı Küçük  -   14.03.2016
...

Büyük bir beklenti içerisinde aldığım bir kitap umarım hayal kırıklığına uğramam.

F
Fatih Sarıkaya  -   12.03.2016
MÜKEMMEL!

Son zamanlarda okuduğum kitaplar arasında en sürükleyici, en etkileyici kitap buydu. Kitaplığımın baş köşesinde yerini aldı. Kesinlikle okuyun ve okutun. :)

B
Büşra Kaynak  -   10.03.2016
Muhteşem bir kitap

Bir solukta okuduğum, bittikten sonra herkese tavsiye etmek istediğim ama duygularımı ifade etmekte zorlandığım, günlerdir etkisinden çıkamadığım ve çıkmak da istemediğim kitap. Zweig zaten inanılmaz bir yazar ama Ahmet Cemal'in çevirisinin de bütün bu duyguları yaşamamıza neden olduğuna eminim.

A
Aysenur Guven  -   07.03.2016
Zweig

İlginç bir hikaye.Tavsiye ederim keyifli .

B
Burak Akgün  -   01.03.2016
Kesinlikle 5/5

Zaten ince bir kitap ama okadar akıcı ve olay sizi okadar çok içine alıyorki kitap bittiğinde bile hala düşünüyor oluyorsunuz hissediyor oluyorsunuz. Kesinlikle okuyun.

S
Sinem Bıçakçı  -   24.02.2016
Karşıt duygular..

Kitabı bitirdiğimde içimde hüzünsü bir mutluluk hissettim. Garip bir şekilde bütün karşı duygularınız birbirine giriyor. Kitabı düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz. Okuyun, okutun..

H
Hasan Karakaya  -   18.02.2016
Aşk

Üslubundan tutunda karakterlerine kadar mükemmel ve akıcı bir eserdi. Şu kısacık kitaba aşk, tutku, bağlılık, saplantı gibi kavramlar ancak bu kadar güzel yerleştirilebilirdi

B
Beyza Nur Karaağaç  -   11.02.2016
güzel

Acı verici bir kitap bu. Hiç bir yerinde mutluluk yok, karamsarlık dolu. Ama bu durumda bile mutlu olabilen, karşılıksız seven bir kadını anlatıyor. Bilmiyorum ama ben çok sevdim kitabı, dram sevdiğimden, mutsuz sonlardan hoşlandığımdan belki de...

G
Gizem Hasdemir  -   10.02.2016
5/5

Zweig bu sefer de kadınların karşılıksız bir aşk karşısında aldığı kararları ve bunların gerekçelerini akıcı bir üslüpla anlatıyor. Okurken iç geçireceğiniz , ağlayacağınız bir hikaye . Kesinlikle okunması gerek .

T
Tunahan Uygun  -   02.02.2016
Babil.com  
ANDUIN