Babil.com
Bir Asır Böyle Geçti % 40indirim

Bir Asır Böyle Geçti

Necdet Özgelen

Akıl Fikir Yayınları

30,00 TL 18,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
1 adet stoklarımızda

19 Mart 1923 yılında Cumhuriyetin ilânından evvel doğan Dr. Necdet Özgelen’in bir asra yaklaşan kendi hayatını sohbet dili ile anlattığı, ilgi ile okuyup faydalanacağınız hatıra bir eserle karşınızdayız.

Kendisini yaşamı boyunca daima derinden etkileyen ve yaşam felsefesine katkıda bulunan dört önemli şahsiyeti yani onun hayatının Dört Atlısı olan,

Müstecaplı idealist eğitimci Halit Ak
Tarih ve edebiyat aşığı Nejdet Sancar
Türkçü ve milliyetçi Nihâl Atsız
Kut’ül Amare harbi kahramanı Halil Kut 'u onun samimi ve aynı zamanda tarihe ışık tutan anlatımlarıyla daha tafsilatlı tanıma fırsatım bulacaksınız. 100 yıla sığdırdığı yaşamında Altınoluk ve çevresini, tahsil hayatı sırasında henüz daha çok genç olan Cumhuriyetimizin önemli olayları ve insan karakterlerini de tanıyacaksınız. Bu karakterlerin içinde son yüz yıllık tarihimizde iz ve isim bırakmış önemli şahsiyetlerini de bulacaksınız.

Tabib asteğmen olarak görev yaptığı doğuda şahit olduğu bazı olayları ve insan karakterlerini canlı şahidinden dinleyecek öğreneceksiniz. Yine Amerika’daki dört yıllık doktorluk görevi sırasında yaşadığı olayları ve hatıralarım memleketimiz meseleleri ile karşılaştırmalı yorumlarına şahit olacaksınız.

Bu kitabı okuduğunuzda, güçlü hafızası ile hatırladığı bütün olayları samimi bir anlatımla anlatırken siz de bunlardan zevk alacak, o’nu Altınoluk sahilindeki leb-i derya evinde ziyaret etmiş gibi olacaksınız.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 256
Barkod : 9786059499569
Babil.com  
ATES