Babil.com
Bir Döneme Tanık Olmak ve Kendimle Hesaplaşmak % 35indirim

Bir Döneme Tanık Olmak ve Kendimle Hesaplaşmak

Bir Kasaba Politikacısının Anıları

Ulaş Demiray

Ceren Yayıncılık

25,00 TL 16,25 TL
 
0/5 (0 kişi)
3 iş gününde temin

Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği yayınlarının dördüncüsü ile karşınızdayız. Derneğimizin Kurucu Başkanı Ulaş Demiray’ın Anı /Biyografi tarzında bu yapıtı ve çoğunluğu Enez ile ilgili anılarına tanıklık ediyoruz.

Anı yazmak zor iştir. Yaşamımızın her anını “anı” olarak belleğimize kazıyamayız. Onu hafızaya kaydedecek kadar iz bırakması gerekir. Bu kitap ile yazar kendi görüş açısından belki birçoğumuzun da tanıklık ettiği yaşam kesitlerini açık yüreklilikle paylaşıyor.

Aynı dönemi belki farklı zaviyelerden ve farklı izlerden yorumlayanlar çıkabilir. Zaman içerisinde aynı yaşam kesitlerinin diğer tanıklarının ister eleştiri yaparak, ister eksik kalmış yönlerini tamamlayarak katkıda bulunması ile bu anıların özellikle Enez ile ilgili olanları “ortak hafıza” haline getirilebilir.

Böylelikle Ulaş Demiray’ın anıları ile ışık tutmaya çalıştığı Enez’in yakın tarihi ve o dönemlerdeki değerleri gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarılabilir.

Yazarı yaşamının önemli kesitlerini samimiyetle paylaştığı ve Enez için de kalıcı güzel bir eser bıraktığı için kutluyoruz ve devamını diliyoruz. Kasım 2020

İsmet Esengin
Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2020
Basım Yeri : Türkiye / Edirne
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 144
Barkod : 9786059490856

Katkıda Bulunanlar

Editör
Şeref Kurtiş

Babil.com  
ATES