ÜYE OL        GİRİŞ   
Bir Göçün Haritası % 30indirim

Bir Göçün Haritası

Toplu Şiirler (1995 - 2017)

Arzu K. Ayçiçek

Artshop Yayıncılık

40,00 TL 28,00 TL
Stoktan Teslim

Arzu’nun şiiri insana şiir yazdıracak ipeksi bir doku taşıyor. Bu şiirle suyun önü açılıyor; elmalar çiçeğe kesiyor, adımları sıklaşan çocuklar bir ömrün uzun yürüyüşüne katılıyor.

Arzu’nun şiiri, çağının acılarından utanç duyan bir yüreğin direncini yansıtıyor. Çünkü bu şiire dökülenler korkunun fotoğrafını büyütüyor yüzlerde. Çünkü o bir şair olarak gurbetin dilini bilen, yalnızlığın sesini içendir.

- Ahmet Özer

“Haziran kokulu bir sabah” imge/ dizesini sevdim doğrusu. Arzu K. Ayçiçek şiiri böyle olmalı: ne bir fazla ne bir eksik. Bu kadarla yetinmeli demiyorum kuşkusuz. Bu işte: “mükemmeli buldum, yeter” demek yok çünkü.

- Hüseyin Atabaş

Arzu K. Ayçiçek, Günümüz Türk şiirine Yeni bir dalga olarak girmekte olan kadın şairler kuşağını önceleyen ve sayıları birkaçı geçmeyen şairlerden biri. Aynı kuşaktan sayılabilecek birkaç ad da şunlar: Nilgün Marmara, Günseli İnal, Gülsüm Cengiz vb.

- Fikret Demirağ

Çekilen bunca acı, bunca çile neden ağartmasın gecemizi? Şiir, umuda kapı açan en güçlü silahımız değil mi? Arzu K. Ayçiçek umudun dostu olan ozan: Kara gözlerinde ışıldayan, bizi güneşli yarınlara kavuşturacak olan umudun! Üstümüze çekelim umudun örtüsünü. Umudun şiirini kuşanıp yarınlara doğru yürüyelim.

- Mustafa Şerif Onaran

Şiirlerini severek izlediğim bir ozan Arzu K. Ayçiçek. Dizelerinin öz suyu doğadan, Anadolu’dan. Soyadı bile kırsalın kokusunu, pırıltılarını getiriyor. Bizden sonrakilere kirinden pasından arınmış insan sıcaklığında bir dünya bırakma özlemi. Her şeye karşın küf tutmayan yüreğiyle “dünü” seviyor, “bugünü” kınıyor, “yarını” düşlüyor.

- Mehmet Başaran

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 504
Barkod : 9786057903259

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Vedat Akdamar

Babil.com