ÜYE OL        GİRİŞ   
Bir Türk Filmi Olarak Kanser % 30indirim

Bir Türk Filmi Olarak Kanser

Ahmet Erözenci

Yeniyaz Yayınları

16,00 TL 11,20 TL
Stoktan Teslim

ve apansız yeni bir olgu giriyor hayatınıza. Yeni bir aktör, hatta düşman: Hastalık. Üstelik adını anmaktan bile kaçındığınız" amansız hastalık", kanser. Hastalığın adı, türü ne olursa olsun, üzerinde konuşulan sağlıktır. Sağlık ise bizi hayat denen kimi zaman mucizevi, kimi zaman sıkıntılı, muhteşem serüvene, baş aktöre götürüyor.

*Hayat bizim neyimiz -Hastalık, hayata ve bize ne yapıyor -Biz ona karşı ne yapabiliriz?

İstenmeyen, beklenmeyen "tehlike" karşısında seferber olan üçlü: Hasta Yakın(lar)ı -Doktor(lar) Hangi aşamada, hangi durumda kim ne hissediyor, düşünüyor, neler yapıyor, yaşıyor? Sağlık (özelde kanser) iletişimini hayat iletişimine, doğru ve doğal iletişime nasıl çevirebiliriz?

Prof. Dr. Ahmet Erözenci, bir akademisyen-uzman, bir hekim, bir hasta, bir hasta yakını... bir insan olarak "amansız hastalık" ve onun karşısında "biz"i; insanı irdeliyor. Çok farklı, özgün, denenmemiş bir yöntemle: Filmlerden edindiğimiz dil, duygu, rol kalıplarının bizi düşündüğümüzden çok daha fazla etkilediğini ortaya koyuyor. Bir Türk Filmi Olarak Kanser, hayatı yakalamanın ve yaşamanın ipuçlarını veriyor. Alanında bir ilk, bir rehber.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi :
Basım Yeri :
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 159
Barkod : 9789756365007
Babil.com