Babil.com
Boğulmamak İçin % 35indirim

Boğulmamak İçin

George Orwell

Can Yayınları

21,00 TL 13,65 TL
 
0/5 (0 kişi)
4 adet stoklarımızda

“Orwell’in ironik mizah anlayışı tazeliğini hiç yitirmiyor.  Bu, kaçırılmaması gereken bir Orwell yapıtı.”
- The Observer

Göbeğinin çapı giderek genişleyen ve evinin taksitlerini ödemekle uğraşan George Bowling kırk beş yaşında, evli ve çocuklu –ve yeni aldığı takma dişleriyle kasvetli hayatından çaresizce kurtulmak isteyen– bir sigorta pazarlamacısıdır. 1939’da patlak verecek olan savaşın gelişini; yemek kuyruklarını, askerleri, gizli polisi ve zorbalığı görerek modern zamanlardan korkmaktadır. Böylece çocukluğunun dünyasına, huzur ve sükûn dolu bir yer olarak hatırladığı köyüne sığınmaya karar verir. Fakat köyünde aradığını bulabilecek mi, orası şüphelidir.

“Çok komik olmanın yanında hayranlık uyandıracak kadar gerçekçi... Bin Dokuz Yüz Seksen Dört’ü burada nüve haliyle görebiliyoruz. Hayvan Çiftliği’ni de... Hem zengin bir okuma keyfi sunan hem de iki klasiğin tohumlarını birden barındıran romanlara kolay rastlanmaz.”

- John Carey, The Sunday Times

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 256
Barkod : 9789750726491

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Suat Ertüzün

okuyun, okutun!

Kitap az önce bitti. Başlarda konunun sizi baydığını düşünebilirsiniz, ama tipik Orwell işte. En sıradan konudan bile bir şaheser çıkarabiliyor. Sonrasında aslında konu hiç bilmediğiniz yerlere çekiliyor. Öyle güzeldi ki. Lütfen alın, okuyun. Muhteşemdi!

Y
Yazel Kiremitçi  -   09.08.2016
okunmalı okutturulmalı

Bu kitap size Türkiye'nin içinde bulunduğu mevcut durumu çok güzel yansıtmaktadır. Bazı sosyologların yaptığı "Türkiye hâlâ vahşi kapitalizmi yaşamaktadır." tespitine paralel olarak 1930'ların İngiltere'si ile günümüz Türkiye'si arasında inanılmaz paralellikler bulacaksınız. Orijinalini de okumalısınız mutlaka.

C
Cengiz Kurkut  -   27.05.2016
Kitap King

Orwell' ın İroni bir mizah anlayışıyla; boğulmamak için gemiyi terk etmek en doğru seçim mi acaba dedirten, okuduğunuz cümlelerin altını çizdirip üzerine düşündürecek bir kitap

M
Merve Çap  -   18.04.2016
Orwell

Sigortacı olan George Bowling karısı ve iki çocuğuyla Batı Bletchey’deki Ellesmere sokağında yaşamaktadır.Bir gün bir ilan görür ve çocukluğuna geri döner sizi de o günlerine götürür.Çocukluğunu,ailesini doğduğu,büyüdüğü kasabayı,balık tuttuğu gölü anlatır.Tabi bir de savaşı ve savaştan sonrasını.Sonra tekrar karısı ve çocuklarıyla olan yaşantısına geri dönüyor karakterimiz tekdüze sıradan hayatına yani .Hitler’in İngiltere’ye saldırması söylentileri dolanırken etrafta, doğduğu yere savaştan önceki haliyle hatırladığı Aşağı Binfield’a geri dönmek ister George ve giderde.Ama aradığını bulamaz eski hayat temelli bitmiştir ve hayal kırıklığı içinde geri döner.George’u eskiyi aramaya iten savaş korkusu muydu ? yoksa tek düze hayatın verdiği sıkıntı mıydı ? orası sizin yorumunuza kalmış. Savaştan da öte savaş korkusunu, savaşın getirdiklerini ve götürdüklerini çok güzel anlatmış Orwell. Kitapta sadece savaş da anlatılmıyor üstelik örnek verecek olursam ;balık tutmakla ilgili anlatılan bölümler ,balık tutmanın verdiği keyif çok güzel anlatılmış hani hissedersiniz ama doğru kelimeyi bulamazsınız ya Orwell o kısımlarda benim için yapmış bunu.Uzun lafın kısası tavsiye ederim Orwell’ın eleştirel dili bu kitapta da devam ediyor üstelik.

B
Burak Akgün  -   29.02.2016
Orwel bağımlılık yapar.

Boğulmamak için uğraşan göbekli adam! Kitabın içindeymişsiniz hissi veren bir yapıt. Akıcı ve çok zevkli!

D
Dilek Çetin  -   21.02.2016
klasik orwell

hayatı içinde sıkışan insan mükemmel tasvir edilmiş

B
Batuhan Peksöz  -   12.02.2016
KLASİK ORWELL

orwell okuyorsanız bu kitabı okursunuz, okumuyorsanız bu kitaptan sonra orwell okumaya başlarsınız

B
Batuhan Peksöz  -   12.02.2016
Sakin Bir Kitap

Kapağı ve ismi ile ilgimi çeken bir kitaptı. Sakin bir kitap olduğunu söylemeliyim. Savaşı ve sonuçlarını önceden gören bir adamın çocukluğuna, çocukluğunda yaşadığı köye kaçışını ve düşünce yapısını aktarıyor. Tanıtımda da dediği gibi; "Fakat köyünde aradığını bulabilecek mi, orası şüphelidir.".

G
Gupse Tüfekçigil  -   11.02.2016
Sığ sularda boğulmak

George Orwell'ın her daim sistem eleştirisi yaptığını artık duymayanımız kalmadı. 1984 kadar kaliteli bir eseri değil ancak kütüphanemizde olması gereken eserlerden. Kim bilir ileride farklı bir bakış açısıyla okuduğumda farklı düşündürür beni. Ben kitabı babil.com'un 9.90 kampanyasından aldım :) benim için gayet ideal.

Y
Yusuf Korkmaz  -   11.02.2016
Mutlaka Okuyun

George Orwell diğer kitapları gibi buda harika bir kitap kesinlikle okumanızı tavsiye ederim fiyatıda burada diğer bütün kitapçılara göre çok daha uygun.

K
Kenan Alkan  -   10.02.2016
SANAT

yazarın en meşhur kitabı değil belki ama benim yazarı en çok tanıdığım kitap. gerçekten elden bırakması zor bir eser. kilometrelerce ötesine yıllar evvelinde hissedebiliyorsunuz okurken

E
Eyüp Camcı  -   07.02.2016
değerli kitap

yine sizi düşündürecek başka bir kitap, enteresan diğer kitaplarından biraz farklı, savaş ile ilgili özellikle çarpıcı cümleler de barındırıyor içerisinde, merak edilecek ve sindirerek okunacak bir kitap..

Ş
Şenay Erim  -   03.02.2016
HARİKA!

Yakında almayi düşünüyorum şu baskının ve fiyatın güzelliğine bakar misiniz?

F
Feyza Nur Yılmaz  -   03.02.2016
Babil.com  
ISEN