ÜYE OL        GİRİŞ   

Calibro, yeni okuma deneyimi vaat ediyor

Yazının icadından bu yana binlerce yıl geçti. Tarihin başından beri yazılar, diller, alfabeler doğdu, öldü, unutuldu... Ama yazının ve kitabın gücü hiç azalmadı. Kitaplar her dönemde insanı ve dünyayı değiştirmeye devam etti. Dünya hızla değişirken teknoloji de kitabın ve okurun dünyasına girdi, bize yeni bir imkan ve format kazandırdı: E-kitap. Calibro, Türkiye’nin yeni ve en güçlü e-kitap platformunu okurlara sunuyor.

Calibro reklam filmiCalibro

* Kitap aydınlıktır

Calibro Touch Lux'ün ekranının etrafında yer alan ve kitap okuma lambalarının işlevini üstlenen aydınlatması ile karanlıkta da kitap okuyabilirsiniz. Kitaplar hayatınızı, Calibro Touch Lux kitaplarınızı aydınlatır.

* Touch Lux ve Sense modelleri için geçerlidir.

Kağıt doğallığı

E-kitap okuyucularını tabletlerden, cep telefonlarından ve parlak ekranlardan farklı kılan en büyük özelliği kağıt hissini aynen yaşatan e-ink teknolojisidir. Piksel mantığından çok farklı olan dijital mürekkep teknolojisi e-ink asla gözleri yormaz ve şarjı çok ekonomik olarak kullanır. Calibro e-ink teknolojisinin son örneğidir. Kitap keyfiniz aynen devam eder, ekranı güneşin altında parlamaz, gece okurken tıpkı gerçek kitap gibi ışığa ihtiyaç duyar. Özetle e-kitaplar da aslında kitaptır.
*Dokunmak güzeldir

Dokunma teknolojisi artık bütün mobil cihazların değişmez fonksiyonu oldu. Calibro, dokunmatik ekranı ile hem sayfalar arasında kolayca gezinme hem de sayfaları okuma alışkanlıklarına göre ayarlama imkanı tanıyor.

* Touch Lux ve Sense modelleri için geçerlidir.

Her yerde yanınızda

Calibro Sense 155 gram, Calibro Touch Lux ise 208 gram ağırlığı ile çantanızda, cebinizde her yere taşıyabileceğiniz şekilde üretildi. Binlerce kitaplık bir kütüphane için hayallerin ötesinde bir hafiflik.
Uzun batarya ömrü

Günlük hayatımızdaki teknolojik cihazların ortalama 1 günlük şarj sürelerine inat Calibro’nun iki modeli de 30 güne kadar dayanabilen batarya ömürleri ile kitap okuma keyfinizi asla bölmez. Binlerce sayfayı sorunsuzca okuyabilirsiniz.
Kablosuz internetin olduğu her yerde

Calibro e-kitap okuyucularının içine entegre Wi-Fi imkanı sayesinde kablosuz internet olan her yerde Calibro mağazamıza bağlanabilir, e-kitaplarınızı satın alabilir ve indirebilirsiniz. Hem de birkaç saniye içinde...
Hafızası çok güçlü

Hem Calibro Sense hem de Calibro Touch Lux modelinde 4 GB dahili hafıza bulunuyor. Yaklaşık 3 bin kitaba tekabül eden bu kapasiteyi harici SD kartlar ile 32 GB’a çıkarmak mümkün. Bu da yaklaşık 24 bin kitap demek. Hayali bile güzel.
Bir çok cihazda özgürce okuyabilirsiniz

Calibro’nun e-ink ekranları ile maksimum okuma keyfi alacağınız e-kitaplarınızı Calibro'nun yanısıra tüm iOS ve Android işletim sistemlerine sahip mobil cihazlarınızda da sorunsuz olarak okuyabilirsiniz. Calibro’nun her iki modeli ve mobil uygulamalarımız e-kitap formatlarının tamamını desteklemektedir.
Tam senin stilin

Calibro cihazlar farklı okuma alışkanlıklarına hitap edebilen yazı özelliklerine sahip. Çeşitli fontların ve puntoların yer aldığı Calibro’da kalın, italik gibi seçeneklerle okuma alışkanlıklarınızı özelleştirebilirsiniz.
Mağaza

Calibro e-kitap okuyucuları ve Calibro Mağaza ile e-kitap okumak artık çok kolay. İsterseniz cihazın içine entegre Calibro Mağazamızdan; isterseniz bilgisayardan store.calibro.com’a girerek binlerce e-kitap arasından dilediklerinizi satın alıp indirebilirsiniz.
Babil.com