95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!
0,0
0 değerlendirme
51,00 TL Bu alışverişten kazancınız: 9,00 TL
5 iş gününde temin Standart Teslimat : 07-08 Temmuz

Ürün Hakkında

Dünyanın merkezinde yer alan coğrafyamız içerisinde yaşayan her Türk vatandaşının geleceğe emin adımlarla yürüyebilmesi için; ülke tarihini detaylı, eksiksiz ve doğru olarak öğretme amacıyla hareket eden Hisart Canlı Tarih Müzesi Kültür Yayınları, “Çanakkale 1915” kitabı ile Çanakkale Savaşı’nın bilinmeyen yönlerini mercek altına alıyor.
Hisart Canlı Tarih Müzesi Kültür Yayınları’nın birincisi olan bu kitap vesilesiyle, 1. Dünya Savaşı’nda İtilaf Devletleri’ne ait dünyanın o güne dek gördüğü en güçlü donanmayı mağlup eden ve sonrasında yaklaşık 9 ay süren kara muharebelerinde Çanakkale’yi kahramanca savunarak “Çanakkale Geçilmez” sözünü tüm dünyaya ezberleten Kahraman Mehmetçiklerimizin aziz hatıraları da yâd ediliyor.
 
Çanakkale Savaşları 29 Ekim 1914 tarihinde 1. Dünya Savaşı’na dâhil olmamızla başlayıp 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına kadar devam eden Milli Mücadele savaşlarımızın en önemlisidir.
Çanakkale Savaşları’nın bilinmeyenlerini gün yüzüne çıkaran bu kitap, aynı zamanda tarihimizin yanlış veya eksik bilinenlerini de aydınlatıyor.
 
Çanakkale 1915’te yazar Yetkin İşcen; “Türk askerinin ‘Mehmetçik’ olma hikâyesi, Cihad-ı Ekber, Kraliçe’nin Sultan’dan istediği Çanakkale Topu, tahta savaş gemileri, Gönüllü Bombacı Ali Reşat, Alman Hemşire Erika, Seyit Onbaşı, Esir Edilemeyen Sancak, savaş kaçakları ve ilk kan nakli” gibi onlarca tarihi olayı kendi ilgi çekici üslubuyla ve  belgeleriyle ortaya koyuyor.
Hisart Canlı Tarih Müzesi Kurucusu Nejat Çuhadaroğlu kitabın önsözü için kaleme aldığı yazıda, “Tarih; Matematik, Fizik ve Kimya kadar önemli bir bilim dalıdır. Tarih; insanların, milletlerin ve devletlerin belleğidir. Tarihinizi bilmiyorsanız geçmişiniz olamaz. Geçmişiniz yoksa geleceğiniz de yok demektir” sözü ile tarihin önemini vurguluyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Sayfa sayısı
  128
 • Dil
  Türkçe
 • Barkod
  9786050699807
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com
Tarayıcı ile devam et veya Uygulamada Aç