75 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Canavarın Çağrısı

Patrick Ness

4,0
1 değerlendirme
23,01 TL 39,00 TL %41
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 01-03 Aralık
Babil’in Yorumu

Conor, on üç yaşında bir çocuk. Annesine çaresiz bir hastalığın teşhisi konunca zaten çok da yolunda gitmeyen hayatı iyice darmadağın oluyor. Onu bu korkunç gerçeğin ağırlığından biraz olsun kurtarabilecek babası ise Amerika’da yeni bir hayat kurmuş. Elinden gelen tek şey, gerçeği olabildiğince reddetmek. Fakat bu reddediş, bir kâbusu beraberinde getiriyor. Hikâye, bahçedeki ağacın canavara dönüşüp hep aynı saatte Conor’ı ziyaret etmesiyle bambaşka bir boyut kazanıyor; hikâyeler anlatıyor canavar, tek istediği “gerçek”i Conor’dan da duymak. Patrick Ness, on üç yaşında bir çocuğun zihninde gezdirerek daha ilk sayfada okurunu yüreğinden yakalıyor; birbirinin içine geçmiş kederli ve çok dokunaklı hikâyeler anlatıyor. Canavarın Çağrısı; fantastik atmosferi, iyi inşa edilmiş çocuk duyarlığı ve vermek istediği mesajlarla yalnızca küçüklere değil, büyüklerin hırgürü bol dünyasına da hitap eden dikkat çekici bir roman.

Kitap Hakkında

Eleştirmenler tarafından büyük övgüyle karşılanan ve pek çok ülkenin çoksatanlar listesine girmeyi başaran “Kaos Yürüyüşü” üçlemesinin iki Carnegie Madalyalı İngiliz yazarı Patrick Ness’ten okurların ruhunda fırtınalar koparacak sarsıcı bir roman!

Conor, on üç yıllık hayatı boyunca karşısına çıkan en korkutucu gerçeğin üstesinden gelebilmek için cesaretini toplamak zorunda. Talihli ki, Canavar, Conor için geldi; ve ondan istediği tek şeyse, belki de bir insandan istenebilecek en tehlikeli şey: Gerçeğin ta kendisi. Oysa Conor gerçekle baş edemeyecek kadar çaresiz. O zaman birileri Conor’ı bir türlü kabullenmek istemediği duygularla yüzleştirmeli...

Patrick Ness’in efsane yazar Siobhan Dowd’un özgün fikrinden esinlenerek kaleme aldığı Canavarın Çağrısı, yalnız bir çocuğun, onun hasta annesinin ve hiç beklenmedik ziyaretçisi Canavarın cesur, karanlık ama gülümseten hikâyesi…

Birçok edebiyat otoritesine göre yayımlandığı yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilen Canavarın Çağrısı, Yetimhane, Kıyamet Günü gibi beğeniyle izlenen filmlerin İspanyol yönetmeni Juan Antonio Bayona tarafından beyaz perdeye uyarlanarak göz alıcı bir sineme filmine dönüştürüldü. Başrollerini Liam Neeson, Felicity Jones, Sigourney Weaver gibi Hollywood'un ünlü yıldızlarının paylaştığı bu sıradışı film son yılların en başarılı edebiyat uyarlamalarından biri olarak anılıyor.

Öykü içinde öykü anlatarak, okurlarına aynı Canavarın Conor'a yaptığı gibi sağ gösterip sol vuran Patrick Ness’in bu ödüllü romanı; yürek burkan, umut verici ve hepsinin ötesinde, kurtuluşa giden cesareti içeren bir hikâye.

Kim bilir, insan en doğru dersi bazen bir canavardan alabilir...

“İlgi çekici... Güçlü ve etkileyici.”

- Philip Pullman

“Olağanüstü... Sürükleyici, tesirli, ustalıkla işlenmiş.”

- Amanda Craig, The Times

“Canavarın Çağrısı’nın özgünlüğü, ömrümüz boyunca haşır neşir olsak da, üstüne düşünmediğimiz bir olguyu irdelemesinde yatmakta: ‘Hikâye’ kavramının, hayatımızla iç içe yapısı.”

- Kayıp Rıhtım

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  2
 • Sayfa sayısı
  219
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  224,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786055060718
 • Basım tarihi
  Şubat 2017
 • Basım yeri
  Ankara / Türkiye
 • Boyutlar
  13,50cm x 20,00cm
 • Kategoriler

Öne Çıkan Yorumlar

 • Deniz Aras

  28 Kasım 2021, Pazar

  1. Bu kitabı bir psikiyatri hocasının okuma grubunda okumuştum. Kurgunun kendisinden ve akışından bağımsız bir şekilde Canavar'la Conor'un ilişkisini bütünsel bir şekilde değerlendirmemizi hatta Canavar'ı doğrudan Conor'un içinde aramamızı sağlayan bir ders yaşatmıştı. Aslında bu dersten sonra kitabı değerlendirince Patrick Ness'in de yarattığı canavarı insanın kendi iç dünyasındaki korku ve kaygılardan hareketle kurguladığını söylemek güç olmaz. Herkesin kendi içinde bir karanlığı var, Ness Conor'a bu potansiyel karanlığı kinetiğe ediyor. Bu çıkarımdan bağımsız bir şekilde sadece kurguya eğilindiğinde bile etkileyici bir kitap. Ben sadece okurlara bir perspektif olsun istedim

  2. Devamını Oku
Babil.com