95 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava!

Canlı Devre

Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü

Livewired

0,0
0 değerlendirme
40,92 TL
Stoktan Hemen Teslim Standart Teslimat : 18-20 Mayıs
Babil’in Yorumu

Beyin, hemen her şeyi borçlu olduğumuz bir organ. Sırrına eremediğimiz hangi gizleri barındırdığını, sınırlarının nereye dayandığını hâlâ çözebilmiş değiliz. Bilimsel bilgiyi akademinin sınırları dışına taşıyan Amerikalı nörobilimci David Eagleman, beynin şimdiye dek açığa çıkarılan büyülü dünyasından bahsediyor Canlı Devre’de. Ele aldığı her konuyla, okurunun birikimini alabildiğine genişletirken insan zihninin yapabileceklerinden haber vererek ket vurulamaz bir heyecan yaratıyor. Etrafındaki çevreyle koşut olarak her an gelişmekte olan, kendisini yeniden inşa eden seksen altı milyar hücreden oluşan tılsımlı bir organa dair anlatılmış, sonuna dek merakla okunan en yalın hikâyelerden biri bu kitap.

Kitap Hakkında

Incognıto Ve Beyin - Senin Hikâyen’in Yazarından

Madde yoksunluğu ile kırık bir kalbin ortak yönü ne? Anıların düşmanı neden zaman değil de başka anılar? Kolsuz bir insan nasıl dünyanın en iyi okçusu olabiliyor? Geceleri neden rüya görürüz ve bunun gezegenimizin dönüşüyle ne ilgisi var? Kör bir insan diliyle görmeyi, sağır bir insan derisiyle işitmeyi nasıl öğrenebilir?
Bu soruların yanıtı gözlerimizin hemen arkasında duruyor. Yaşadığımız gezegende keşfedegeldiğimiz en ileri teknoloji, kafatasının karanlık haznesinde taşıyıp durduğumuz şu bir buçuk kiloluk organda saklı. Nasıl ki hayatın heyecanı kim olduğumuzla değil, kime dönüşme sürecinde olduğumuzla ilgili, beynin sihri de onu oluşturan parçalardan çok, parçaların dinamik ve canlı bir doku oluşturmak üzere kendilerini durmaksızın yeniden dokumalarında yatıyor. Beynimiz, tıpkı dünyamız gibi, değişken ve akışkan bir sistem.
Kuşağının en iyi bilim anlatıcılarından David Eagleman Canlı Devre’de, en yeni bilimsel araştırmalar ve ilginç vakalar eşliğinde, şu satırları okumakla bile ebediyen değişecek beynimizin içyüzüyle tanıştırıyor bizleri.

“Göz alıcı... Isaac Asimov’dan bu yana, fikirlerini böylesine çokboyutlu ele alan bir bilim insanıyla karşılaşmamıştık. Oliver Sacks ve William Gibson, Carl Sagan’ın verandasında bir araya gelip yazsalar böyle olurdu dedirten bir kitap.” Wall Street Journal

“Eagleman, beynin uyum yeteneğine dair gizemi fazlasıyla ikna edici ve fazlasıyla sürükleyici bir şekilde sunuyor.” Khaled Hosseini

Devamını oku

Ürün Özellikleri

 • Kitap Özellikleri
 • Baskı sayısı
  1
 • Sayfa sayısı
  328
 • Ağırlık bilgisi (gram)
  328,00
 • Cilt durumu
  Ciltsiz
 • Kağıt cinsi adı
  2. Hamur
 • Ürün formatı adı
  Kitap
 • Barkod
  9786051981901
 • Basım tarihi
  Temmuz 2021
 • Boyutlar
  15,00cm x 23,00cm
 • Henüz bir değerlendirme bulunmamaktadır.

  Deneyimlerinizi binlerce babil.com kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz.

Babil.com