ÜYE OL        GİRİŞ   
Çavdar Tarlasında Çocuklar % 35indirim

Çavdar Tarlasında Çocuklar

The Catcher in the Rye

Jerome David Salinger

Yapı Kredi Yayınları

22,00 TL 14,30 TL
2873 adet stoklarımızda

Pek çok insanın hakkında konuştuğum için üzgünüm. Bildiğim tek şey; size anlattığım herkesi biraz özlüyorum. Bizim Stradlater'i ve Ackley'i bile sözgelimi. Sanırım o lanet Maurice'i bile özlüyorum. Sakın kimseye birşey anlatmayın. Herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra. Çavdar Tarlasında çocuklar, Salinger'in tek romanı. Ergenlik çağının içinde, yetişkin dünyanın düzenine karşı isyankar bir çocuğun, bir Noel öncesi başına gelenler.

Bu sürecin bir psikaytri kliniğinde noktalanışı. Holden Caulfield'in masumiyet arayışının iç burkucu romanı.Belki de Salinger'ın. 1993'te  Franny ve Zoey ile Dokuz Öykü adlı kitaplarını yayımladığımız Salinger'in , 1963'ten bu yana yeni bir yapıt yayımlamamasına ve nerdeyse efsane haline gelmiş bir gizlilik içinde yaşamasına karşın, dünya edebiyat gündemindeki yerini hep koruyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 198
Barkod : 9789753636360

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Coşkun Yerli

Editör
Birhan Keskin

Kapak Tasarım
Nahide Dikel

Düzelti - Redaksiyon
Alev Özgüner

Yeniden çocuk olmak

Çocuk olanlar için,çocuk kalanlar için veya yeniden çocukluğunu yaşamak isteyenler için okumak önerilir. Hayatın içinden veya farklı bir hayatın dışa yansıması. Bu hayatı görmek için bu eseri okumalı.. İyi seyirler..

O
Orkhan Musabaylı  -   21.09.2016
Çavdar Tarlasında Çocuklar

Okumayı düşünenlere tavsiyem bir son bekleyerek başlamayın bu kitaba. Kitabın başından sonuna bir şeyler olacak diye bekleyenler büyük hayal kırıklığına uğrar. Bir ergenin hayatını ve hayatı umursamaz halini başarılı şekilde anlatıyor.

B
Burcu Ekici  -   10.08.2016
dönemin ergeni

Aslına bakarsanız içinizden sizlerde çoğu kez o ifadeleri kullanmışsınızdır. Bu çocuk o cümlelerin dışa vurum şekli olmuş bir nevi bu eserde. Bir gencin bakış açısını gözler önüne seriyor. ben sevdim bir solukta okudum kitabı sadece beni biraz rahatsız eden kullanılan argo kelimelerdi . Bunlar bana biraz fazlaca geldi . Ama durup düşününce kitabı sahici kılan öğelerden biri olduğu gerçeğini yadsıyamam.

B
Betül Esra  -   01.08.2016
Bu kitabı hala okumadınız mı?

Hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan biri diyebilirim. Kitap bittiğinde keşke daha uzun olsaydı diyeceğiniz bir kitaptır. Salinger kullandığı basit dile rağmen, müthiş yazmış. Yazarın diğer kitaplarını da alıp mutlaka okuyacağım.

O
Onur Erol  -   19.06.2016
Bir ergenin gözünden

Kitap ismini duyunca Fakir Baykurt'un batı versiyonunu okuyacağını sananlar için hayal kırıklığı olur. Şehirli ergenin iç dünyasını anlatıyor kitap. Liselerde okutuluyormuş ancak anne-babalar ve öğretmenlere okutulmalı. O dönemdeki bir çocuğun olaylara bakış açısı güzel yansıtılmış.

A
Ayşe Topçu   -   27.04.2016
Salinger'ın tek romanı

Ergenlik çağının içinde, yetişkin dünyanın düzenine karşı isyankar bir çocuğun, bir Noel öncesi başına gelenler... Bu sürecin bir psikiyatri kliniğinde noktalanışı. Holden Caulfield'in masumiyet arayışının iç burkucu romanı.

M
Merve Çap  -   18.04.2016
Hayattan enstansteneler

İnsan ilişkilerinde farklı bakış açıları yaratan bir kitap. Okunulası

M
Melike Aksaya  -   12.04.2016
GÜZEL

Kitap yetişkinliğe giren bir çocuğun masumiyetini nasıl kaybettiğini, yetişkinliğin getirdiği sorumlulukların bireyin üzerindeki etkisini akıcı bir şekilde anlatıyor.

A
Aslı Küçük  -   14.03.2016
forest gump

Bu kitabı okuduğum zaman Forest Gump filmini izlediğim de yaşadığım duyguları yaşadım.Forest ve Holden bambaşka karakterler fakat bana benziyorlarmış gibi geldi.Elime almamla bitirmem bir oldu.

F
Fatih Çetin  -   14.03.2016
Çavdar Tarlasında Çocuklar

Anlatımını çok beğendiğim bir kitap.Çok akıcı Holden karakteri konuşuyor,bir şeyler anlatıyor ve de bunu hızlı yapıyor sizde okurken bu hıza kapılıp gidiyorsunuz.Holden ipe sapa gelmez bir kaç okuldan atılmış hayatı,olayları,insanları eleştiren biraz asabi bir arkadaş.Küçük kız kardeşine de çok bağlı.Onun yaşamının bir kaç gününü anlattığı keyifli bir kitap.Ayrıca güzel tespitleri hoşuna gidiyor insanın "anlamadıkları bir şeyler söylediniz mi,millet ne isterseniz yapıyor böyle" gibi ben sevdim Holden'ı çevrenizde görebileceğiniz türden bir kişilik kim bilir belki onun yaşında herkes kendi çapında birer Holden'dı. Kitabın ismine İskoç şair Robert Burns 'ün çavdarlar arasında şiirinden esinlenilmiş ve ilginçtir bu Robert amcanın Bir Fareye adlı şiiri de Fareler ve İnsanlar' a da esin kaynağı olmuştur.Ayrıca İngiltere'de bir site Edebiyat Tarihinin En İyi 100 Giriş Cümlesi diye bir sıralama yapmış ve Çavdar Tarlasında Çocuklar ilk sırada. (http://www.sabitfikir.com/...yi-100-giris-cumlesi) Kitapla ilgili internetten doğru-yanlış okuduğum bir iki bilgiyi de paylaşmak isterim ; kitap Kennedy'nin katilinin üzerinden çıkmış, Guns N Roses'ın 'the catcher in the rye' şarkısı Holden'ın düş kırıklıklarından bahsediyormuş.John Lennon'un katili'nin "incil ve yol gösterici" olarak kabul ettiği kitapmış.Teoman'ın da Gönülçelen'e bu kitaptan esinlendiği söyleniyor.Bir çok kişiye ilham kaynağı olmuş bir kitap mesela Ali Lidar'ın tesirsiz parçalarını okuyun anlatımı çok benzer bulacaksınız.Her yönüyle okunması gereken bir kitap bana kalırsa ben çok beğendim.Şiddetle tavsiye ederim.

B
Burak Akgün  -   29.02.2016
...

Okumaktan keyif alamadığım bir kitap,tam bir hayal kırıklığı.Tekrar okunabilir belki de.

N
Nurten Peker  -   28.02.2016
...

Okumaktan keyif alamadığım bir kitap,tam bir hayal kırıklığı.Tekrar okunabilir belki de.

N
Nurten Peker  -   28.02.2016
Hayal Kırıklığı

Çok büyük bir hevesle aldım ancak eksik birşeyler vardı. Yalın anlatımda değil sadece. Bana göre Holden'ın hayatı da pek öyle güzel değildi.

S
Semra Babur  -   26.02.2016
harika

neden geç tanıştım diye sızlanıyorum.Çok güzeldi.

S
Sümeyye Karadaş  -   23.02.2016
Durağan.

Çok övdükleri için almıştım bu kitabı. İlk bi merak uyandırıyor daha sonra durağanlaştı. Açıkçası pek beğenmedim. Bütün kitaplar beğenilmeli diye bir kural yok sonucta :)

D
Damla Çağrıtekin  -   23.02.2016
Okunmalı..

Geç tanışmış oluğum ve tek oturuşta okuduğum kitap. Görünmek istenmeyen gerçekleri, aile yapısını ve Holde'nin ergenliğini çok gerçekçi bir dille yansıtmış.

D
Dilek Çetin  -   21.02.2016
Ayna

Okurken bazı anlar aynaya baktığınızı göreceksiniz

O
Orkhan Musabaylı  -   20.02.2016
Hiç bir yere gitmek için taksiye binercesine...

Bir olay beklentisi içerisine girenlerin sonuna kadar beklediğini bulamayacağı ancak bir ergenin hissettiklerini çok güzel bir dille anlatan ve bazen de kahramanın boş vermişliğine, başına buyruk tavırlarına özendiren bir eser.

E
Esra Önder  -   19.02.2016
Güzel

Lise çağlarındaki bir çocuğun gözünden anlatılan bir dünya. Açıkçası kitabın biraz abartıldığını düşünüyorum ben. Tabi ki güzel bir eserdi, okuması keyifliydi, ancak öyle abartılacak bir tarafı olduğunu da düşünmüyorum. Yine de tavsiye ederim, keyifli okumalar.

Z
Zeynep Eriman  -   17.02.2016
...

Çok akıcı., Hiç anlamadan onlarca sayfa okuyabilirsiniz. Deliliğe giden yolu adım adım çok iyi anlatmış.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   17.02.2016
Abi çok iyi ya

kendi klasiklerim arasında yerini aldı, okunmalı derim..

F
Fatih Sarıkaya  -   16.02.2016
derinliği olan kitap

kesinlikle okunması gereken bir kitap

O
Onur Tosun  -   15.02.2016
güzel

ergenlik psikolojisini incelemek isteyenler için tavsiye edilir.

H
Htcpyrz Htcpyrz  -   14.02.2016
Franny ve Zooey

Yazarın Franny ve Zooey kitabını da tavsiye ederim..

H
Hasan Karakaya  -   13.02.2016
Etkileyici

Başlarda konunun içine tam giremediğinizi hissettiğiniz, ama elinizden bırakamadığınız; okudukça gerçekten iyiymiş diye düşüneceğiniz bir kitap. Salinger'in hayatı bile eserlerini okumak için yeterli bir neden

Z
Zeynep Eriman  -   13.02.2016
Trajedi

Mükemmel bir eser okunmalı ve okutulmalı orası kesin de kitapla ilgili bir detay var ki okuduğumda beni çok şaşırttı.1980 yılında Mark David Chapman Beatles üyesi John Lennon'u kaldığı otelin önünde öldürdükten sonra sakince kaldırımın kenarına oturmuş ve cebinden çıkardığı Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı okumaya başlamış...

Ö
Özlem Şahin  -   12.02.2016
Sürükleyici

Bir yandan düşündürten,bir yandan güldüren ve elinizden hiç bırakmayacağınız çok güzel ve okumaya değer bir kitap.

A
Anıl Dede  -   12.02.2016
klasik

Mutlaka okunması gereken klasiklerden bir tanesi...

B
Burçak Bilgin  -   12.02.2016
Bir Oturuşta Okunan Kitaplardan

Bir oturuşta bitirebileceğiniz ama aklınızdan uzun süre çıkmayacak bir kitap.

S
Sweet Leaf  -   11.02.2016
Günlük konuşma dili

Dünyada geniş kitlelere ulaşmış Sallinger 'ın bu kitabı hakkında söylenmesi gereken ilk şey kitabın anlatım dili olabilir. Kitap tam olarak bizim günlük hayatta kullandığımız bir dille ve basit bir olay örgüsüyle yazılmıştır. Ağır bir edebi dil kullanılmaması kitabın akışını hızlandırmış ve okuyucusuna keyif verir bir hale gelmesini sağlamıştır. Asıl olarak söylenmesi gereken şudur ki bu kitap kesinlikle sıkılmadan okuyabileceğiniz ve kütüphanenizde saklayabileceğiniz bir kitap olmakla beraber kendinizi bir karakter olarak bulabileceğiniz bir kitap olabilir. Okumakta fayda var.

A
Ahmet Kuzucanlı  -   10.02.2016
Karakterle dost olmak.

Bir kitabı okuyup bitirdiğiniz zaman, bunu yazan keşke çok yakın bir arkadaşım olsaydı da, canım her istediğinde onu telefonla arayıp konuşabilseydim diyorsanız, o kitap bence gerçekten iyidir. Ama öylesi pek bulunmuyor. (Özeti budur bu kitabın)

U
Uğur Erdoğan  -   10.02.2016
Harika

Çok begendim bu kitabı mutlaka okunması gerekir

H
Hakan Savaş  -   10.02.2016
Okunmaya değer

Ergenliğin güçlükleri ,hayal kırıklıkları daha güzel anlatılamaz. Hepimiz yaşamımızın bir bölümünde Holden olduk.Ergenlik çağı ve isyankar bir çocuk konulu kitap çok başarılı.

C
Cagri Ç.  -   10.02.2016
Holden ile beklenmedik yolculuk

Yaklaşık beş ay önce bitirdiğim Çavdar Tarlasında Çocuklar, her bireyin geçtiği yollardan bir kez daha yürütüyor bizi kahranımız Holden ile birlikte. Belki de bu sayede kendimize doğru bir yolculuğa çıkıyor ve geride kalmış her şey gülümseyerek anılan hatıralara dönüşüyor. Kendimizle daha barışık, affetmeyi öğrenmiş şekilde yola devam etmemizi sağlıyor. Okuduktan sonra ''neden daha önce okumadım ki?'' diye vicdan muhasebesi de yaptırmıyor değil. :)

N
Nur Seçginer  -   10.02.2016
harikaa

insanın okudukça okuyası gelen bir kitap

E
Eda Kan  -   10.02.2016
Güzel kitap

Beğendiğim severek okuduğum güzel kitaplardan. Eğlendiren, düşündüren bir kitap. Bence okuyun

M
Mesut Kaşıkcı  -   10.02.2016
Gönülçelen

Eski ismiyle gönülçelen olan roman gayet samimi bir üslupla yazılmış. Akıcı ve kendini okutan kitabın kahramanını ise seviyor, zamanla onun hissettiklerini hissetmeye başlıyorsunuz. Genel olarak hoş bir kitaptı.

K
Kerim Azak  -   09.02.2016
Guzeldi

Güldüren ve öğreten bir kitaptı..keşke biraz saha uzun olsa imiş dedim..

H
Hakan Savaş  -   06.02.2016
Begendim

Eglendirebilen, düşündürebilen, farklı bir kitap. Oldukça güzel.

F
Feyza Nur Yılmaz  -   03.02.2016
hüzün ve gülümseme

"Sakın kimseye bir şey anlatmayın. herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra.." Mükemmel bir kitap. Üslubu biraz farklı genç birinin psikolojisini çok iyi yansıtmış. Bol bol da güldüm. Eminim okursanız siz de güleceksiniz.

E
Emre Öğüt  -   25.07.2015
Babil.com  
ATES