Babil.com
Cemile % 40indirim

Cemile

Orhan Kemal

Everest Yayınları

18,00 TL 10,80 TL
 
0/5 (0 kişi)
63 adet stoklarımızda

Bir aşk öyküsü olan Cemile, yoksul kesimlerin ayakta kalma çabasını, direnişlerini de dile getiriyor. Boşnak kızı işçi Cemile ile dar gelirli Katip Necati arasındaki saf aşkı anlatan Orhan Kemal, arka planda yaşanan yoksulluğa, düşmanlığa, ilkesizliğe karşın dayanışma ve dostluğun gücünü vurguluyor. Orhan Kemal'in yalın anlatımıyla çarpıcı bir resim gibi çizdiği Cemile, onun unutulmayacak yapıtlarından biri.

Orhan Kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 150
Barkod : 9789752895539

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Utku Lomlu

Hazırlayan
Çiğdem Su

Harika bir üslup

İkinci kez okumak için ve kitaplığımda bulunsun diye aldım Cemile'yi. Anadolu insanını mükemmel anlatan yazarlarımızdan biri Orhan Kemal. O dilin şivenin güzelliği sizi alıp götürüyor bir bakmışsınız kitap bitmiş. Cemile'nin davası sizin davanız oluyor adeta ki bu da kitabın iyi yazıldığının bir göstergesidir.

H
Hilal Türksever  -   15.02.2016
Babil.com  
NOGROD