Babil.com
Çevrimdışı İstanbul İki Aylık Edebiyat Dergisi Sayı : 2 Mayıs-Haziran 2016 % 25indirim

Çevrimdışı İstanbul İki Aylık Edebiyat Dergisi Sayı : 2 Mayıs-Haziran 2016

Queer: Ütopyaya Bir Adım

Kolektif

Delta Yayınları

25,00 TL 18,75 TL
 
0/5 (0 kişi)
3 adet stoklarımızda

İki aylık edebiyat dergisi Çevrimdışı İstanbul’un ikinci sayısında iki dosya konusu yer alıyor. Birincisi dosya konusu olan Queer: Ütopyaya Adım Atmak, dergide Edebiyatta, Sanatta ve Mimaride Queer Okumalar altbaşlığı ile yer alıyor. Amy Marie Spangler, dosyaya adını veren Queer: Ütopyaya Adım Atmak; Gökçen Ezber “Dünyaya Uyumsuzluğun” Queer Dizeleri: Arkadaş Zekai Özger; Ürün Şen Sönmez Queer Teori ve Türk Romanı; Alex Matosoğlu, Alan Hollighurst’ün Başlıca Romanlarındaki Eşcinsel Karakterler, Öznur Karakaş, Braidotti’nin Butler Eleştirisi: Cinsel Farkta Israr Üzerine; Levent Şentürk, Queer Zumthor: Vals Kaplıcası Üzerine; Bade Osma Erbayav, CAROL: Lezbiyen Aşka Dair Bir Noel Şarkısı; Çiğdem Zeytin, Bowie: Cinsiyetler Üstü Bir İkon; Fisun Yalçınkaya, Aşk ve Güzelliğin Kanatlarıyla; Şakir Özüdoğru ve A. Emre Cengiz’in Yakın Dönem Edebiyatından 3 Şair Portresi; Rafet Arslan, Geleceğin Anahtarı Varoşlarda Kitli yazılarıyla yer alırken, A Midsummer Night Press yayınlarının kurucusu olan Lawrence Schimel ile Queer Edebiyat ve Yayıncılığı Üzerine bir söyleşi ve bir şiir seçkisi yer alıyor. Bu sayıda dosyaya eşlik eden soruşturmanın sorusu “Queer Kahramanınız Kim?

Kemal Özer dosyasında ise, Deniz Durukan, hiç yayınlanmamış bir söyleşiyle, Şeref Bilsel Kemal Özer Şiirinde Üç Dönem yazısıyla; Efe Duyan, Ayın Öteki Yüzü: Çevirmen Olarak Kemal Özer incelemesi ile yer alıyor.

Dergide Amerikan edebiyatının büyük şairlerinden Robert Penz Warren’ın söyleşi ve şiirlerinin yanı sıra Alman edebiyatının çağdaş şairi Matthias Göritz’in şiirleri yer alıyor.

Gürgen Öz, Gül Yıldız, Aslı Tohumcu, Lâl Hitay, Anıl Mert Özsoy, Nehir Yılmaz, Fatih Külahçı, Ayşe Özlem İnci, Ege Görgün, Oğuz Dinç, Melike İnci öyküleriyle,

Uğur Aktaş, Nurduran Duman, Neslihan Yalman, Kadir Aydemir, Sema Enci, Gökhan Arslan, Mustafa Atapay, Onur Caymaz, Gonca Özmen, Efe Duyan, Ömer Turan, Selahattin Yolgiden, Yaprak Öz, Mehmet Can Acer, Bülent Karslıoğlu, Gökçenur Ç., Betül Dünder şiirleriyle,

Elmas Şahin, Roman Üzerine Düşünceler; Nilay Özer, Şiirlerle Karşılaşmak; Nil Sakman, Nihal Yeğinobalı, Sistem, Gotik ve Cinsellik; Devrim Dirlikyapan, Tahrip Gücü Yüksek Bir Çocuk: Özge Dirik; Merve Akıncı Almaz, Karanlıkta Dikiliyor, Işıkla Çevrili: Ryszard Kapuscinski’ye Giriş-101 yazılarıyla, Gökçenur Ç. Uğur Aktaş’la Yedikuleli Kürdan Selim Şiiri Üzerine Söyleşi ve Zerrin Yılmaz Nilgün Şimşek’le Kesin Ki Seni Seviyorum Romanı Üzerine bir söyleşi ile yer alıyorlar.

Mekin Gani Pehlivan, edebiyat bulmacasıyla Çevrimdışı İstanbul’da yer alıyorlar.

Dergiye bu sayıda da pek çok şair ve öykücü karekod uygulaması yardımıyla sesleriyle de katılıyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 19,00 x 25,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 168
Barkod : 3990000032392
Babil.com  
ISEN