ÜYE OL        GİRİŞ   
Çiçekler Karda Da Açar % 32indirim

Çiçekler Karda Da Açar

İdealist Doktorun Doğu Anadolu Hatıraları ve Tarihin Arka Yüzü

Ahmet Nabi Kızmaz

Cinius Yayınları

35,00 TL 23,80 TL
Stoktan Teslim

Bu kitap meydan okumadır. İdeolojinin dar kalıplarına, bir çelik gürz gibi inançlarımızı vurmak amacını taşır. Her zaman gençlik olmuştur; olacaktır. Dün, kanlı kavganın tarafı olan gençler; atölyelerde, hastanelerde, hapishanelerde beraber oldular; dostluklar kurdular. Bu yurtsever Türk aydınları, sağcısı solcusu ile bugün konuşabilmekte, arkadaşlık ve iş ortaklıklarıyla dostluklar yarabilmektedirler.

Kitaptaki olaylar tamamen gerçektir. Savaşımız kişilere değil yanlışa karşıdır. İyiye güzele ve insana doğru koşumuz devam etmektedir.

Osmanlı’nın dağıtılmasından sonra Türk milleti ile birlikte yaşamak ve mücadele etmek için servet ve saadetlerini, ailelerinin en kıymetli fertlerini kaybetmek pahasına Anadolu yaylasına koşanlar; bu koşunun sonunda bir millet oluşturmuşlardır. İki Dünya harbinin bize acı sonuçlar oldu.1968 de masum öğrenci olaylarının 'Halklara özgürlük'' sloganı ile başlayan eylemler zinciri bu gün kardeşliğimizi tehdit ediyor..

Dün olduğu gibi bugün de Anadolu Yaylası’nı bize çok gören, sözde dost devletler, kendi aralarında sınırları kaldırır, bayrakları birleştirirken; bize, farklılıklarımızı kışkırtarak, yeni sınırlar ve yeni bayraklar armağan etme çabasındadırlar.

Hepimizin yanlışları oldu; bu günü, o yanlışlar üzerine inşa etmeyelim. Yeniden büyük bir millet olmanın şavaşını kazanalım.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 535
Barkod : 9786053239949
Babil.com