ÜYE OL        GİRİŞ   
Çizgilerle Komünist Manifesto % 30indirim

Çizgilerle Komünist Manifesto

Manifesto Comunista

Karl Marx, Friedrich Engels

Yordam Kitap

15,00 TL 10,50 TL
Stoktan Teslim

Komünist Manifesto bilimsel sosyalizmin en önemli program belgelerindendir. Karl Marx ile Friedrich Engels tarafından kaleme alınan Komünist Manifesto’nun ilk basımı 1848 Şubatında Londra’da yayınlandı. O tarihten bugüne belli başlı dünya dillerinde sayısız basımı yapıldı, bugün de yaygın bir ilginin konusu olmaya devam ediyor.

Yordam Kitap, eserin yayınlanışının 160. yılında Komünist Manifesto ve Hakkında Yazılar başlığıyla sunduğu kapsamlı derlemeden sonra şimdi de eseri çizgilerle canlandıran bir çalışmaya yer veriyor. Manifesto’nun metni sayfalarda akarken ünlü İtalyan çizeri Marcenaro’nun keskin ve mizahi çizgileri eseri başarıyla yorumluyor. Çizer Marcenaro, okuru işçi sınıfı ve burjuvazinin tipik temsilcileriyle de tanıştırıyor. Zihinlere kazınacak bu tiplemeler, kitap boyunca süren kıyasıya polemikleriyle, temsil ettikleri sınıfların bakış açılarını, çeşitli konulardaki tutumlarını, ahlak anlayışlarını yalın bir biçimde yansıtıyorlar… Böylece sosyalizm tarihinin en önemli ve en yaygın belgesi, özel bir çarpıcılık kazanıyor. Manifesto çok okundu, okunacak!

Çizgilerle Komünist Manifesto, Manifesto okurlarına alternatif bir okuma olanağı sunarken, çizgi ve mizahın gücüyle donanmış olarak Manifesto’yu yeni bir okurlar kazandırmayı da hedefliyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2016
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,00 x 23,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Almanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 104
Barkod : 9789944122931

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Nail Satlıgan
Kaan Emek

Kapak Tasarım
Savaş Çekiç

Genel Yayın Yönetmeni
Hayri Erdoğan

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
Rodolfo Marcenaro

berbat bir baskı!!!!

O kadar berbat bir baskı ki; kelimeler balonların içine düzgün yerleştirilmemiş bile, paragraflar çok uzun ve anlaşılmaz. Olmamış bence baskısı... Tavsiyem, çizgi roman olarak okumayın bu kitabı.

B
Buse B  -   01.06.2018
Babil.com  
ANDUIN