Babil.com
Çocuklar İçin Yılbaşı Seti (5 Kitap) % 35indirim

Çocuklar İçin Yılbaşı Seti (5 Kitap)

Pofuduk ve Peri'nin Büyüsü - Vivaldi- -Küçük Dalgıç - Nina ve Radyo'nun Maceraları - Gökkuşağı Ağacı

Cecilia Gimenez, Olivier Baumont,  

Yeni İnsan Yayınları

94,00 TL 61,10 TL
 
0/5 (0 kişi)
2 adet stoklarımızda

Çocuklar İçin Yılbaşı Seti – Yeni İnsan Yayınevi

Çocuklar İçin Yılbaşı Seti’nde beş farklı eser yer alıyor. Arkadaşlığı anlatan “Pofuduk ve Peri’nin Büyüsü”; hem çocukların hem de yetişkinlerin klasik müzik macerasına adım atmanıza vesile olan “Vivaldi” ; denizin derinliklerinin sürükleyici hikayesi “Küçük Dalgıç”; gökyüzü kraliyetinde geçen sürükleyici bir hikaye “Nina ve Radyo’nun Maceraları” ve Waldorf pedagojisi, Montessori metodu vb. tüm pedagojik yaklaşımlara uygun görselleri ve öyküsüyle yeni kuşaklara hayal güçlerini kullanmaları için alan açan “Gökkuşağı Ağacı”.

Pofuduk ve Peri'nin Büyüsü

Küçük bir bulut ve dalgın bir periyi arkadaş yapan nedir ?
 
Pek çoğumuz arkadaşlarımızı aslında kendimize benzediği için seçeriz. Bu zaman zaman aslında iç dünyamıza dair öyle sağlam veriler içerir ki bakmaya korkarız.
 
Arkadaşlık eğlencesinin, verdiği keyfin yanısıra dertlerimizi paylaştığımız ve sorunlarımızı birlikte çözdüğümüz çok güçlü bir bağdır.
 
Pofuduk ve Peri’nin arkadaşlığı bize işte bu bağı anlatıyor.

Vivaldi
Olivier Baumont imzalı “Vivaldi” isimli kitap, hem çocuğunuzun hem de sizin klasik müzik macerasına adım atmanıza vesile olacak. Bu kitapla, çocuğuyla başlayan müzisyen olma yolculuğunda Vivaldi’ye eşlik edecek, müzikle olan bağınızı güçlendireceksiniz.
Bununla da kalmayacak, klasik müziğe dair birçok kavramı önerilen parçalar eşliğinde öğreneceksiniz. Böylece müzik ve metnin beraberliği sayesinde müzikle olan ilişkinizi sorgulayacak, bu büyülü dünyaya bambaşka bir pencereden bakacaksınız. 
Küçük Dalgıç
Denizi bütün çocuklar çok sever.
Şimdi Küçük Dalgıç ile çocuklarımız deniz müzelerini de merak edecek ve gittiklerinde bu muhteşem tarihi alanlarda nostaljik bir yolculuğa çıkacaklar.
Denizin derinliklerinin bütün güzellikleri, sürükleyici hikayemiz ve muhteşem çizimlerle eşsiz bir kitaba dönüşüyor.
Nina ve Radyo'nun Maceraları
Büyük balık, Nina’yı kayığıyla uçurdu ve onu gökyüzündeki kraliyete götürdü.
‘‘Artık sana sırrımı verebilirim.’’dedi Radyo.
‘‘Büyük balığın seni götürdüğü bu yer, benim geldiğim diyardır.’’ dedi ve radyo şarkısını yavaş yavaş kesmeye başladı.
Müzik kesildiğinde Nina uyandı.
Radyo bütün yaşadıklarını anlatmaya başladı.

Gökkuşağı Ağacı
En sevdiği oyuncağı gökkuşağı ağacı olan bir çocuk beyaz pijamaları üzerinde, mor çorapları ayağında, gökkuşağı ağacı başucunda derin bir uykuya dalar…
Rüyasındaki ormanda kırmızı şapkalarla, mor çoraplarla dolu ağaçlarla karşılaştıkça şaşırır ve heyecanla daha önce görmediği bu ağaçlarla dolu ormanda yoluna devam eder. Kim bilir karşısına başka hangi ağaçlar çıkacak ve neler yaşayacaktır?
Öğretmen ve pedagog Aslı Kılıçaslan’ın kaleme aldığı bu fantastik öykü; fantezi döneminde olan tüm çocuklar için yeni bir hayal kapısını daha aralayacak…
Gökkuşağı Ağacı, Waldorf pedagojisi, Montessori metodu vb. tüm pedagojik yaklaşımlara uygun görselleri ve öyküsüyle yeni kuşaklara hayal güçlerini kullanmaları için alan açıyor ve farklı öğrenme deneyimleri sunuyor.

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 160
Barkod : 2789788621154
Babil.com  
ATES